27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan beraberindeki CHP heyeti Çanakkale Ziraat Odasına ziyarette bulundu.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP İl Genel Meclis Üyesi İsmail Gürses, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Süleyman Erte, Çanakkale Ziraat Odasını ziyaret etti.

Ziyarette ilgili açıklamada bulunan Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, “Bugün odamızı ziyaret eden CHP heyetine bölgemizde yetiştirilen ürünlerin üretimi gerçekleştirilirken ve daha sonrasında son tüketiciye ulaşana kadarki yolda yaşanılan ve yaşanması muhtemel sorun ve sıkıntılar alınması gereken önlemler kendileri ile paylaşıldı. Özellikle son zamanlarda girdi fiyatlarındaki önlenemeyen artışların üreticilerimizi ciddi şekilde tedirgin ettiği mutlaka çözüm yada çözümler geliştirilmesi gerektiği aksi taktirde gıda enflasyonunun baş göstereceği bununda toplumumuzda ciddi sıkıntılara yol açacağı anlatıldı. Ayrıca üreticilerimizin ürettiği ürünleri daha kolay pazarlayabilmeleri için tarım kredilerin 12 ay boyunca üreticilere satış yaptığı gibi üreticinin ürettiği ürünlerin alımını da yapabilmesinin önünün açılması dile getirildi. Girdi fiyatlarının ve üretimi gerçekleştirilen ürünlerin fiyatlarındaki istikrarsızlığın giderilmesi gerektiği yine üreticilerin emekli olduklarında emekli maaşlarının iyileştirilmesi gerektiği anlatıldı. Ayrıca devletin her türlü üretim ile ilgili alt yapıları götürdüğü bölgeler ile götüremediği bölgelere aynı destekleme modellerinin uygulanmasının doğru olmadığı gibi bir çok konu ile alakalı görüş ve öneriler paylaşıldı.

Cumhuriyet Halk Partisinin sayın yöneticilerine iyi niyetli araştırmacı sahada yaşanan sorunlar hakkında bilgi almak üzerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür eder şahsım, kurumum ve üreticilerimiz adına kendilerine ve temsil ettikleri örgütlerine selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da ziyaret ile ilgili açıklamasında ; “Her köşesinde bolluk, bereket, marka ürünler bezeli şehrimizin çiftçisinin, üreticisinin sesi, örgütlü gücü Çanakkale Ziraat Odasının genç ve başarılı başkanı İsmail Kaya ve değerli ekibine konukseverlikleri ve paylaşımları için çok teşekkür ederiz” dedi.