15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Seamless loop, 4K.

CHP’Lİ ERKEK’İN BARBAROS SEÇİM BÜROSU AÇILIŞI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek’in Barbaros Mahallesi Mehmet Çavuş Sokak’taki Seçim Bürosu açılışı gerçekleştirildi. Barbaros Mahalle sakinleri başta olmak üzere Çanakkaleli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılış mitinge dönüştü.

Açılışa Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, CHP İlçe Başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma gerçekleştiren CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale’yi korumaya devam edeceklerini açıkladı. Herkesi kucaklayarak katılımcı bir yönetim sağlayacaklarını söyleyen Erkek’in konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

“Önümüzde önemli bir yerel seçim var. Her seçim önemlidir. 1989’dan bugüne olduğu gibi yine 31 Mart’ta hep birlikte kazacağız, Çanakkale kazanacak. Çünkü biz sosyal demokratlarız, bu memlekete aşığız. Sosyal demokrat belediye başkanları deprem toplanma alanlarını imara açmazlar, hukuksuz ve ahlaksız ranta izin vermezler, doğa ve çevre için mücadele ederler, kamu yararını temel alırlar. Dardanos’ta orman kampını sosyal demokrat belediye başkanları yapılaşmaya açmazlar. O güzelim sahil şeridini imara açmak istediler. Çanakkale Belediyemiz müsaade etmedi.”

“EN ÖNEMLİ PROJEMİZ KATILIMCI, ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR OLMAK”

“Bir yerde hizmet dediğiniz zaman ilk akla gelen yer belediyelerdir. Belediyeleri yönetecek olan kadrolar çok önemlidir. Belediyelerin varoluş nedeni hizmet ve yerel demokrasidir. Herhangi bir yerde demokratik bir şekilde yönetilmiyorsan şeffaflık yoksa o ülkede de demokrasiden söz edilemez. En önemli projemiz katılımcı, şeffaf ve hesap verilebilir olacağız.”

“EN BÜYÜK ONUR DOĞDUĞUM, BÜYÜDÜĞÜM VE YAŞADAĞIM MEMLEKETİME HİZMET ETMEK OLACAK”

“Siyasi yaşamımda belediye meclis üyeliği yaptım, milletvekilliği yaptım. Genel Başkan Yardımcılığı yaptım, Genel Sekreterlik yaptım. Ama benim için en büyük gurur doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım memleketime hizmet etmek olacak. Bizim için bir sevdadır Çanakkale. Her şey çok güzel olacak.”

“BARIŞ İÇİNDE KARDEŞÇE VE HUZURLA YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Barışın ve özgürlüklerin kenti Çanakkale’de etnik kimliği, inancı, mezhebi ne olursa olsun, yaşam tarzı ve görüşü ne olursa olsun hep birlikte barış içerisinde kardeşçe, huzurla yaşamaya devam edeceğiz. 24 Şubat’ta Çanakkale Belediyemizin Kültür Merkezi büyük salonda proje ve aday tanıtım toplantımızı gerçekleştireceğiz. Orada projelerimizi ve vizyonumuzu halkımız ile paylaşacağız.”

About Post Author