29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO 2022 YILINA YENİ AB PROJESİYLE GİRİYOR

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası,AB Tek Pazar Programı Avrupa İşletmeler Ağı 2021 Çağrısı kapsamında, 2022-2025 dönemlerini içeren COSME Avrupa İşletmeler Ağı proje çağrısına EEN WEST-MAR Konsorsiyum üyesi olarak proje yazma kampına katıldı.

6-10 Aralık 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa İşletmeler Ağı Proje Yazma Kampıyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “COSMEAvrupa İşletmeler Ağı programında Odamız 2015 yılından EEN WEST-MAR konsorsiyumundaaktif olarak yer alıyor. Proje kapsamında bugüne kadar tüm hedeflerimize ulaşarak,üyelerimizin kurumsal kapasitelerinin arttırılması ve uluslararalaştırılması için birçok faaliyeti hayata geçirdik.”

“YENİ DÖNEMDE KOBİ’LERİMİZİN DİJİTALLEŞMESİ VE YENİ PAZARLARA EİRİŞİMLERİ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”

Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında, “EEN WEST-MAR konsorsiyumu olarak, yeni dönemde Balıkesir KOSGEB koordinatörlüğünde, Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKÜTEK), Edirne KOSGEB Müdürlüğü ve ÇTSO ortaklığında 2022-2025 dönemi çağrısına hazırlık yapıyoruz. Antalya’da 6 Aralık’ta başlayan ve 5 gün sürecek proje yazma kampına, Odamızın Proje Sorumlusu Gökhan Doğru ve Dış İlişkiler Sorumlusu Mehtap Göynüer katılım sağladı. 2022-2025 yılını kapsayan 3 yıllık yeni başvuruda; KOBİ’lerin Dijitalleşmesi ve Yeni Pazarlara ulaşımları önceliğimiz olacak. 60’dan fazla ülkenin yer aldığı Avrupa İşletmeler Ağı üyelerimize; finansmana erişim, çevre koşullarının iyileştirilmesi ile girişimci ve girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması konularına destek vermeyi hedefliyoruz”dedi.

About Post Author