24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üyesi Zeyyat Zeytincilik Ticaret Limited Şirketi yetkilisi Sami Ulus ÇTSO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, Joop2020 Japan Olive Oil 2020 Prize yarışmasının tek tip zeytinyağı değerlendirme kategorisinde aldığı Altın madalya ödülü hakkında bilgi verdi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“ZEYTİNYAĞI, BÖLGEMİZİN EN ÖNEMLİ VE KATMA DEĞERİ EN YÜKSEK ÜRÜNLERİNİN BAŞINDA GELİYOR”

Ziyaretle ilgili bilgi veren Selçuk Semizoğlu; “Zeytinyağı doğanın insanoğluna en büyük armağanlarından. Bölgemizde üretilen zeytinyağının ilimizin coğrafi konumundan kaynaklanan ayrı bir tadı ve ayrı bir nefaseti var. İlimizde üretilen zeytinyağları maalesef ağırlıklı olarak dökme şeklinde satılıyor. Sonrasında ise yurt dışında markalaşarak dünya sofralarına dağıtılıyor. Bizler bu süreçleri kendi bölgemizde gerçekleştirerek zeytin ve zeytinyağında markalaşmaya gitmeli, ulusal ve uluslararası platformlarda hak ettiği seviyeye ulaştırmak için çalışmalıyız.  Zeytinimizi ve zeytinyağımızı uluslararası alanda daha fazla tanıtmalıyız, bu anlamda Zeyyat Zeytincilik firma yetkilisi Sami Ulus Bey’i uluslararası marka olma yolunda attıkları bu adımı takdirle karşılıyorum. Oda olarak firmalarımıza tüm markalaşma ve uluslararasılaşma süreçlerde destek vermeye hazır olduğumuzu buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu yıl içinde zeytinyağımızın tanıtımı için bir çalışma planlıyoruz”  diyerek gerçekleştirilen ziyaret ve alınan altın madalya için teşekkür etti.

“BU BİR BAŞLANGIÇ. EN İYİYİ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Şirket Yetkilisi Sami Ulus’ta yaptığı açıklamada ; ” Bu günde söylediğimiz gibi, bizim için bu bir başlangıç. Doğanın bize izin verdiği sürece, ülkemiz için, şehrimiz için ve markamız için en iyisini üretmeye, bunun sonucunda da katma değer yaratmaya çalışacağız.

Önce inanmak sonra hedef doğrultusunda çalışmak. Sonucunda da başardım diyebilmenin haklı gururu. İşimiz şimdi başlıyor, bundan sonra Türk Zeytinyağını uluslararası platformda hakkettiği yere taşımak için daha çok çalışacağız. Emeği geçen, yanımızda olan olmayan herkese teşekkürler.

Bize destek olan ve yapacağımız yeni projelerde bizden desteğini esirgemeyecek olan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Selçuk Semizoğlu’na ve Yönetimine, şahsım ve firmam adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.