5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu  işbirliğinde “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitimleri ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde başladı.

26 Nisan 2019 Cuma günü gerçekleştirilen “Kurumsal ve Bireysel Motivasyon” başlıklı ilk eğitim Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof Dr. Bülent Himmetoğlu tarafından verildi.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Birce Bilici Şimşek, Başkan Yardımcısı Emel Torun, Komite Üyeleri Atiye Laçin, Ayşe Berna Ergin, Didem Güner, Ebru İlter, Filiz Bahar, Gülçin Semizoğlu, İnci Bayram, Genel Sekreter Sema Sandal, Ticaret Sicili Müdürü Şerife Kurt, Yönetici Asistanı Selen Kılıç ve birçok Kadın Girişimci bir araya geldiler. Eğitime katılacak “Kadın Girişimciler”, online başvuruların ardından, başvurunun geçerli olabilmesi için 24-25 Nisan 2019 tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde kesin kayıt yaptırdılar. Görüşmelerde kadın girişimcilere proje hakkında bilgilendirme yapılmasının yanında, her bir kadın girişimcinin yönetsel ihtiyaçları konusunda da bilgi toplanarak daha faydalı bir eğitim geçirilmesi planlandı.

 Boğaziçi Üniversitesi’nden alanında uzman akademisyenler tarafından  17 Mayıs 2019 Cuma gününe kadar haftada 2-3 gün olmak üzere Kurumsal ve Bireysel Motivasyon, Yönetim Ruhu, Müşteri İlişkilerinde Süreklilik, Kurumsal Yönetici ve İnsan Kaynakları, Dijital Pazarlama, Aile Şirketlerinde Kritik Başarı Faktörleri, Şirket Yönetimine Finansal Bakış, İşletme Organizasyonunda Vizyoner Kimlik, Yenilikçi Yönetim Becerileri ve Sorun Çözme Karar Verme eğitimleri verilecek.

Başkan Birce Bilici Şimşek, “İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi olarak Kadın Girişimcilerimizin işlerini büyütmeleri ve sürdürülebilir kılmaları için ihtiyaçları olan donanımın oluşturulması ve vizyonlarının genişletilmesine destek olmayı hedefliyoruz. Umarım herkes adına faydalı bir eğitim geçiririz” dedi.