23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

DOWN SENDROMLU BASKETBOL MİLLİ TAKIMI ÇOMÜ’DE FİDAN DİKTİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü ile İl Orman Müdürlüğü iş birliğiyle Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı zeytin fidan dikimi etkinliği gerçekleşti. 

Etkinliğe;  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal, Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Karabulgu, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Gökhan Baştürk, İl Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Spor Birliği Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Deniz Ünver, Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı, antrenörler, akademik ve idari personel katıldı.

  

Rektör Erenoğlu, Milli Takım ile hafta başında bir farkındalık maçı yaptıklarını ve herkes için çok keyifli bir maç olduğunu hatırlatarak “Dünya Şampiyonası öncesi Üniversitemiz Terzioğlu Yerleşkesinde ‘Engelsiz Kampüs’ mottosu ile hazırlıklar yapan Avrupa Şampiyonu Down Sendromlu Basketbol Milli Takımımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün de burada il müdürlerimiz, hocalarımız, antrenörlerimiz ve takımımız bulunuyor. Her birine teşekkür ediyorum. Onların ekeceği zeytin fidanları yeşerecek ve bir fidanlık oluşacak. Zeytin temasını yangınlardan sonra öne çıkardık. Kampüsümüze, Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğü etkinliklerinde de olabildiğince zeytin fidanı ekmeye devam edeceğiz “dedi.

Sporcular ve katılımcılar, fidan diktikten sonra Orman Bölge Müdürlüğünce getirilen kuş kafeslerini ağaçlara astı. Etkinlik, Rektörlük makamında Rektör Erenoğlu tarafından Kıvılcım Spor Akademisine, ÇOMÜ Spor Birliği Koordinatörlüğüne ve Milli Takım Antrenörlerine teşekkür plaketi takdim edilmesi ile son buldu.