28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Dünya Kadın Girişimcilik Gününde Çanakkale’de Girişimci Adayı Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Çanakkale’de  “Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları” projesi kapsamında kendi işini kurmak isteyen 15 girişimci kadına sertifika verildi.

Çanakkale Ticaret Borsası  ile Konrad Adenauer Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nce hayata geçirilen proje kapsamında 15-19 Kasım 2021 Tarihleri arasında; ‘Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları-Kooperatifçilik ve Kendi İşini Kurmak’ alanında eğitim verildi.

5 gün süren Eğitim sonrası Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkan Vekili Aslı AKGÜL, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan ELVER ve Girişimci kadınların katılımları ile Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda sertifika töreni  gerçekleştirildi.

Sertifika dağıtım töreninde açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen “Kadının iş gücüne katılımı, ekonomik ve sosyal yaşamın sürdürülebilirliği açısından bir gerekliliktir. Cesaretiyle, azmiyle her alanda kendine yer bulan kadınlarımız hem aile hayatımızda hem de iş hayatımızda en önemli yere sahiptirler. Disiplin ve sorumluluk odaklı çalışmaları, kadınlarımızı bir adım daha öteye götürerek iş hayatında kendilerini kanıtlamış ve birçok başarıya imza atmışlardır. Her alanda kendilerini geliştiren ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan tüm kadın girişimcilerimizin 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü’nü kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Başkan Üzen devamla Çanakkale’de kadın girişimciliğinin gelişmesi için yapılan örnek projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Verdikleri eğitimler sayesinde Çanakkale’de kendi işini kuran kadınların sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Kaya Üzen “Bu durum bizleri sevindirmektedir. Her zaman kadın girişimcilerimizin yanlarında yer alarak Çanakkale Ticaret Borsası olarak desteklerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

Kadın girişimcilere destek vermeye devam edecekleri mesajını veren Başkan Üzen, “İşini kuran kadın ve genç girişimcilere ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığı ile sunulan desteklerden daha etkin faydalanmaları için kadınlarımızın talepleri doğrultusunda yardımlarını esirgemediklerini ifade ederek, kadınlarımız ile gençlerimizin ticaret ve ekonomide yer almaları ilimizin ve bölgemizin kalkınması için önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Başkan S.Kaya Üzen 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında Kadın Girişimciliğinde yol haritaları eğitimlerini başarı ile veren Kobi Danışmanı ve Kooperatifçilik Eğitmeni Cüneyt Örkmez’e teşekkürlerini iletti. Program sonunda eğitim programını başarı ile tamamlayan kadın girişimcilere sertifikaları takdim edildi.