24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Dünyanın Bütün Çiçeklerine Sevdalı Kahramanlar” dan İlmek İlmek Bir Başarı Daha

Ezine 75. Yıl İlkokulu Okul Web Sitesi Kullanımında Çanakkale 1.si ve Türkiye 36.sı oldu.

Ezine 75. Yıl İlkokulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ve Okulların internet sitelerinin etkin olarak kullanımlarının  baz alındığı sıralamada Çanakkale 1. si olurken ülke genelinde de ise 36. oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının kararı ile 2018 yılında Depreme Danyanıksız” olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleştikten sonra okulsuz kalarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine Cevatpaşa Ortaokulunda devam etmeye başlayan Ezine 75. Yıl İlkokulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ve Okulların internet sitelerinin etkin olarak kullanımlarını baz alındığı ve il genelinde 393 okul arasından 1. olurken, ülke genelinde ise 52.695 okul arasında 36. olarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Okul Müdürü Bahadır Çağatay alına bu başarıdan dolayı haklı bir gurur yaşadıklarını ifade etti. Çağatay konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

” En büyük motivasyon aracımızdır Dünyanın Bütün Çiçeklerine Sevdalı Kahraman Olmamız “

“Okul web sitesi etkin kullanımında Çanakkale’de 393 okul arasından il 1.olduk.Türkiye geneli okullar arasında ise 52.695 okul arasından Türkiye 36. olduk.Bu sıralama her gün elde edilen  sıralama verilerinin ortalaması alınarak  bir süreç değerlendirmesi şeklinde oluşmuştur.Bu uzun soluklu sıralamada ülke genelinde tüm okullar arasında 36. ve il 1. olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sıralamayı belirleyen etmenlerden bir tanesi de haberlerin takip edilip beğenilmesidir. Sıralamadaki bazı okulların 4.000 mevcut bazı okulların ise ortalama 2.000 mevcutlu  olduğu yani takip edilme oranlarının yüksek olduğu düşünülürse bizim gibi 125 mevcutlu bir okul için önemli bir başarı hikayesidir. Bu önemli başarıdan dolayı hem okulumuz 75. Yıl İlkokulu adına hem de ilçemiz adına oldukça sevinçliyiz. İlmek ilmek emek ve başarı derler ya. Aynen öyle bir başarı hikayesi bu. 9 Eylül 2019 tarihinden itibaren okulumuz web sitesinde  hafta içi ve hafta sonu her gün 5 haber ve 5 etkinlik yaptığımız bu uzun soluklu yarışmada öğretmenlerim büyük bir özveri ve emek verdiler. Öğretmenlerimin hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Onlar dünyanın bütün çiçeklerine sevdalı kahramanlar..Okul olarak vizyon oluşturmamızda en büyük motivasyon aracımızdır dünyanın bütün çiçeklerine sevdalı kahraman olmamız” dedi.