21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Cumhuriyet Halk Partisi Ezine İl Genel Meclis Üyesi Erdniç Ceyhan, Sarıkamış Harekatının 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ceyhan mesajında şu ifadelere yer verdi ;

” Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarına göğüslerini siper ederek vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şehadete ulaştığı, bir yiğitlik destanıdır. Bu destan vatan uğruna Mehmetçiğin bayrağı ve vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Sarıkamış vatan uğruna şehadete yürümenin adıdır.

1914 yılının soğuk bir Aralık gecesinde başlayıp 1915 yılı Ocak ayında tarihimizin en acı kayıplarıyla sonlanan Sarıkamış Harekatı, bugün hala yüreklerimizi titretiyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ruslara karşı yürüttüğü harekatta ne yazık ki askeri taktiksel hatalardan ve sert iklim koşullarından dolayı on binlerce askerimiz düşman ile karşı karşıya gelemeden donarak can verdi.

Hangi dönemde, hangi şartta olursa olsun bu vatan için can veren tüm şehitlerimizin her biri hatırımızda, her biri kalbimizdedir. Sarıkamış Harekâtı’nın 107’nci yıl dönümünde Sarıkamış’ta vatan için donarak can veren şehitlerimizin nezdinde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için can veren eden tüm şehitlerimizi rahmet, şükran, saygı ve sevgi ile anıyorum.