15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ESMA MUTLU İÇİN ÇANAKKALE VALİLİĞİ DESTEK KAMPANYASI BAŞLATTI

Çanakkale Medical Park Hastanesi’nde çalışan ve kemik iliği nakli bekleyen Esma Mutlu için Çanakkale Valiliğince destek kampanyası başlatıldı.

Çanakkale Medical Park Hastanesi’nde çalışan Esma Mutlu “Amegakaryosit Trombositopeni” tanısı ile bir süredir tedavi görüyor ve kemik iliği nakli bekliyor. Bu kapsamda Çanakkale Valiliği tarafından Esma Mutlu’ya destek amacıyla destek kampanyası başlatıldı.

Çanakkale Valiliğinden konu ile ilgili yağılan açıklama şöyle ;

” “Amegakaryosit Trombositopeni” tanısı alan Esma Mutlu’nun tedavisi için kemik iliği nakli Planlanmış ve tedavisine katkıda bulunmak amacıyla Valiliğimizce destek kampanyası başlatılmıştır.

Söz konusu tedavi için gerekli olan kök hücre bağışçısı olmak isteyen kişilerin Kızılay Kan Merkezlerine Başvurmaları gerekmektedir.

18-50 yaş arası, Hepatit B-Hepatit C, kanser ve kronik hastalık tanısı olmayansağlıklı bireyler kök hücre bağışçı olabilmektedir.

Kampanya kapsamında gönüllü olan kişilerin Kızılay Kan Merkezine kök hücre bağışı için kan örneği vermeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. “

About Post Author