26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Lapseki Plevne Ortaokulu “Second World Robotik Takımı” bu yıl 17.si düzenlenen, Bilim Kahramanları Buluşuyor FIRST®️ LEGO®️ League Challenge turnuvası kapsamında,  dünyada yaklaşık 100 ülkenin katılım gösterdiği, Türkiye de ise 45 ilden 300 takımın yer aldığı robot tasarlama ve yenilikçi proje geliştirme yarışmasında Bölge Şampiyonu olan öğrencileri Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz,  makamında ağırlayarak tebrik etti.

“Second World Robotik Takımı” koçluğunu yapan Plevne Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Yaşar Bozdemir, “Salgın şartlarında çok zor olsa da gerekli önlemleri alarak kimi zaman yüz yüze, kimi zamanda online olarak
çalışmaları yürüttük ve bu başarıyı elde etmek için takım olarak çok çalıştık ve hafta sonu yapılacak olan Ulusal finalde de Çanakkale ilini ve Lapseki İlçemizi en güzel şekilde temsil etmeye hak kazandık. Yurt dışında yapılacak olan Uluslar Arası finallere katılarak Dünya şampiyonu olmak istiyoruz” dedi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz öğrencilerle yaptığı sohbet sonrası yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizi bu üstün gayret ve başarılarından ötürü kutluyorum, Özellikle Covid-19 salgını ve pandemi döneminde elde ettikleri bu
başarılar bizim nezdimizde çok kıymetlidir. Her daim kendilerinin yanlarında olacağız ve onları desteklemeye devam edeceğiz çünkü onlar bizim geleceğimiz umut ışığımız” dedi.

Yarışmada Şampiyonluk elde eden öğrencilerimizin isimleri;  Duygu Emine Tekin, Ela Birol, Umay Acar, Ecrin Amaç, Mahmut Eray Kartal, Amine Ravza Özcan, Hazal Gelen, Mustafa Alp Onat, Nisa Naz Urel İbrahim Efe Kılıçarslan, Takım koçu Yaşar Bozdemir.