9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine uzun yıllardan sonra tekrar yeni bir spor kulübüne kavuşuyor. Ezine futboluna bir döneme damgasını vuran 22 Eylül Spor Kurulu tekrar kuruluyor.

İlk önce 1983 yılında kurulmuş ve 14 yıllık futbol yolculuğundan sonra 1997 yılında kapanan 22 Eylül Spor Kulübü yeniden kuruluyor.  14 yıllık tarihinde içinden bir çok yetenekli futbolcu çıkaran kulüp eski futbolcularının bir araya gelmesiyle tekrar kuruluş aşaması için Kurucu Başkan Nedim Kayaoğlu, İbrahim Zeki Kutver ve Deniz Gezer’den oluşan kurucu yönetim kurulu üyeleri,  kuruluş evrak ve başvuru dilekçelerini il dernekler masasına ulaştırılmak üzere Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etti.

Yeni Kurucu üyeler gazetemize yaptıkları ortak açıklamada,  “Futbola yeni bir heyecan katmak, futbolda dışarıda kalan gençlerimizin oynayıp spor yapabilecekleri bir ortam oluşturmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.  Ezine’de rekabet  ve heyecanı tekrar sağlamak adına bu kararı aldıklarını söyleyen kurucu yönetim, Çanakkale 2. Amatör Lige katılarak futbol organizasyonlarını geliştireceklerini ifade etti.

22 Eylül Spor Kulübünün yeni kurucu üyeleri şu isimlerden oluşuyor ;

1- Nedim Kayaoğlu (Kurucu Başkan)

2- İbrahim Zeki Kutver – Üye

3- Deniz Gezer -Üye

4- Çağlar Aksu – Üye

5- Hüseyin Gür – Üye

6- İlker Gül – Üye

7- Murat Zahit Kaynar – Üye