19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ezine Belediye Başkanı Babaoğlu mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı, Öğretmenler Günü olarak kutlamanın huzuru ve mutluluğunun yaşandığını belirtti

21. yüzyılın dünyasında, ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesinin eğitimli gençler sayesinde mümkün olduğunu ifade eden ve Öğretmenlerin, üstlendiği misyonla geleceğimizin inşasında büyük pay sahibi olduğunu belirten Başkan Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü ve medeniyet bakımından ilerlemiş olması öğretmenlerin üstün gayretlerine bağlıdır. Birlik ve beraberliğimizin teminatı özüne bağlı bireyler yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızı ham bir madde olarak ele alan öğretmenlerimiz, üzerlerinde titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalar yaparak, onları şekillendirirler.

Bu nedenle; çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlere sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol değerli öğretmenlerimizindir.  Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev yürütmektedirler.

Günümüzde devletlerin gücünün ilim adamlarının sayısı bilim ve teknolojideki seviyeleriyle ölçüldüğünü düşünürsek öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleğinin önemi bir kez daha ortaya çıkar. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenlerimiz ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Çünkü onlar bilirler ki bu şaheserler geleceğin garantisi, aydınlık yarınların umududurlar.

Türkiye Cumhuriyetini ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkatle özveriyle çalışan ve fedakarlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor ve bu uğurda şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

About Post Author