4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde çeşitli noktalarda gerçekleştireceği İftar Sofralarının ilki Camikebir Mahallesi Esentepe Mevkiinde gerçekleştirildi.

22 Eylül Okulunun bahçesinde gerçekleşen 1.000 kişilik İftar Sofrasına Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Mustafa Çetin, Mustafa Pilan, Hakan Üner, Ramazan Kocaöz ve Ferdi Sayın, mahalle sakinleri katıldı.

İftar Sofrasına gelenler Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve eşi Remziye Babaoğlu tarafından kapıda karşılanırken, Din Görevlileri tarafından İftar Öncesi dua yaptırıldı.

Başkan Babaoğlu yaptığı açıklamada, “Çok Değerli Ezineli Hemşerilerim Ramazan ayının manevi iklimine büründüğümüz, bu mübarek günde Birlik Beraberlik ve Dayanışmanın en güzel örneğini vererek bu yıl 1.sini düzenlediğimiz İftar yemeğinde sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaştığımız için şahsım ve Belediyemiz çalışanları adına onur duyduğumuzu, mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ramazan ayının ilk iftarını bu akşam Esentepe mevkinde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelerek gerçekleştirdik.

 

Ramazan ayı, tutulan orucuyla, akşamları iftarıyla, verilen fitre ve zekatıyla, bin aydan hayırlı Mübarek Kadir gecesiyle taçlanan ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan,nayların en bereketlisidir.

 Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için el ele vermek kaynaşmak ve yek pare olmak için bir vesiledir. Sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını yoğun olarak yaşadığımız bu akşam ki iftar soframıza katılan tüm Esentepeli vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Rabbim oruçlarımızı ve dualarımızı kabul ve makbul etsin” dedi.

 İlk İftar sofrasında miniklerde unutulmadı. İftar öncesinde palyaçoların çeşitli oyunlarla eğlendirdiği iftara gelen tüm çocuklara Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve Eşi Remziye Babaoğlu tarafından oyuncak hediye edildi.

Belediyenin İftar sofralarının ikincisi 02/06/2017 Cuma akşamı Camikebir Mahallesi Kazanlıkuyu mevkiinde Kamyon Garajı yanında yapılacak.