18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinden Sokak Hayvanlarına anlamlı proje ; “Sevimli Dostlarımız İçin- Canlarımız aç kalmasın”

Ezine Belediyesi tarafından başlatılan proje ile sokak hayvanları için ilçenin birçok noktasında beslenme noktaları oluşturuldu.

Ezine Belediyesi tarafından hava şartlarının ağırlaştığı kötü hava şartlarında anlamlı bir projeye imza atarak “Sevimli Dostlarımız İçin-Canlarımız Aç Kalmasın” sloganı ile ilçenin birçok noktasına sokak hayvanları besleme noktaları oluşturuldu. Beslenme noktalarında Belediye tarafından hazırlanan mama ve su kaplarının yer aldığı noktalara yiyecek ve su bırakıldı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşullarının yaşandığı kış aylarında sokak hayvanları konusunda duyarsız kalmalarının söz konusu olamayacağını belirterek, “Sokaklardaki canlarımız aç kalmasın diye İlçemizin çeşitli bölgelerine sevgili dostlarımız için mama kaplarının dağıtımını gerçekleştirdik. Bu olumsuz hava şartlarında can dostlarımızın her zaman yanında olacağız. Mama kaplarında biz Belediye olarak her zaman desteğe devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz mama kaplarına kesinlikle zarar verilmesine izin verilmemesi. Vatandaşlarımızda projemize destek vererek mama kaplarımıza bırakarak onlara mama verebilirler” dedi.