21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinin Ramazan Eğlencesine İlgi Büyük Oldu

Ezine Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerin yer aldığı Ramazan eğlencesine vatandaşların ilgisi büyük oldu.

İlçe pazaryerinde düzenlenen eğlence programına Belediye BaşkanI Haluk Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, Belediye Meclis Üyekleri Salih Özten, Hakan Üner, Ferdi Sayın, Mustafa Pilan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Babaoğlu, düzenledikleri Ramazan gecesi eğlence programında hep birlikte bir arada olmaktan dolayı mutluluk ve onur duyduklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı dediğimiz çocuklarımız gençlerimiz maalesef bu güne kadar eğitimde, kültürde, sporda istedikleri talep ettikleri yatırımları alamadılar. Ezine eğitimde çok sıkıntılar yaşadı. Bundan sonra ilçemize yapacağımız yatırımlarla beraber, eğitimde, sporda ve kültürde çocuklarımızın gençlerimizin önünü açmak istiyoruz. Artık Ezine’nin kavgasını yapma zamanı. Böyle olunca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gençlerimizin Ezine’mize sahip çıkması, Ezine’mizi büyütmesi ve güzelleştirmesi kaçınılmaz olacaktır. Ezine bugün Çanakkale ilçelerinin arasında en büyük yatırım alan ilçe. Yaklaşık 100 milyonluk bir yatırımdan bahsediyoruz. Bu yatırımlarla beraber Ezine, bir çok alanda ve büyümede, ekonomik kalkınmada, istihdamda önemli mesafeler kaydedecek. Bunlar inşallah 3-5 sene içerisinde gerçekleştireceğimiz şeyler. Bunları yaparken de birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Artık Ezine’nin kavgasını yapmaya ihtiyacımız var. Çocuklarımızın gençlerimizin geleceğinin kavgasını yapmaya ihtiyacımız var. İnşallah Ezine kısa zamanda bölgemizde bir çok alanda marka kent olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Birlik beraberlik içinde olursak, Ezine’ye sahip çıkarsak, çok kısa sürede bütün bunları gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı kutluyor, şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, kardeşlik ve hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Programın devamında İlahi gurubunun seslendirdiği ilahiler ve Semazen gösterisi ile devam eden etkinlikte çocuklar, Hacivat- Karagöz, Cambaz Şov, Tahta Bacak, Palyaço, Ateşbaz ve ilizyon gösterileri ile doyasıya eğlendi.

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve eşi Remziye Babaoğlu tarafından etkinliğe katılan tüm çocuklara ve vatandaşlara açılan stantlarda elma şekeri, Osmanlı Macunu ve Pamuk Helva ikram edilerek Ramazan gelenekleri ve tatları bir nebzede olsa yaşatılmaya çalışıldı.

About Post Author