18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SS 16 No’lu Ezine Birlik Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 2019 yılı olağan genel kurulunda Mehmet Çırkan yeniden Başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

SS 16 No’lu Ezine Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 2019 yılı olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

İlçe Otogarındaki bir kıraathanede yapılan olağan genel kurul divanın oluşturulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca seçildi.

Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddesi gereği 2019 yılı Yönetim Kurlu Faaliyet Raporu, 2019 Yılı Denetleme Kurulu Raporu, 2019 yılı Bilanço ve Gelir Gider hesapları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Kooperatifin genel giderlerinin karşılanabilmesi için ortaklardan tahsil edilecek aylık ücretler görüşülerek karara bağlandı.

2019 YILI Tahmini bütçesinin okunup oylanmasını ardından seçimlere geçildi.

Tek liste ile yapılan seçimde Başkanlığa Mehmet Çırkan yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ertan Yılmaz ve Şahin Saygın, denetim kurulu üyeliklerine de Volkan Memi ve Göksel Kunt seçildi.

Seçim sonrası bir konuşma yapan Başkan Mehmet Çırkan, Olağan Genel Kurul’un hayırlı olmasını temenni ederek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetici arkadaşlarımızla birlikte kooperatifimi en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. Şu anda koopratifimiz emin ellerde çok daha iyi günlere doğru ilerliyor. İnşallah hep birlikte kooperatifimizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Yönetime geldiğimizden bu yana hep şeffaf olduk, hesaplarımız muhasebecimizde. İsteyen her üye gidip mali durumumuz hakkında bilgi alabilir. Bize güvenen ve tekrar göreve seçen tüm arkadaşlarımıza en içten dileklerimizle teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca’da yaptığı konuşmada, Başkan Mehmet Çırkan ve yönetimini gösterdikleri başarılı yönetim anlayışı ve çalışmalarından dolayı tebrik ederek, oda olarak her zaman yanlarında olduklarımı ifade etti. Başkan Konca şuan da kooperatifin en eski üyesi olduğuna belirterek, ” 8 yıl başkanlığını yaptığım Kooperatifimiz için gece gündüz demeden elimden ne geliyorsa her türlü çabayı sarf ettim bundan sonrada ederim Ben bu kooperatif için canımı bile veririm. Ezine Şoförler Odası olarak kooperatifimizin her zaman yanındayız. İnşallah hep birlikte el ele omuz omuza kooperatifimizi daha güzel günlere taşıyacağız” dedi.