21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırılarak 3.seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başladı.

Her geçen gün açtığı yeni birimlerle gücüne güç katan Ezine Devlet Hastanesi, yoğun bakımlarındaki yatak sayısını daha fazla hastaya hizmet verebilmek amacıyla yeni tescil edilen 6 yataklı 3. Basamak yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Mevcut 5 yataklı 1. Basamak ve 6 yataklı 2. Basamak yoğun bakım üniteleri ile birlikte Bu sayede Ezine Devlet Hastanesinde Genel Yoğun Bakım hizmeti için toplam yatak sayısı 17’ye yükseldi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer yaptığı açıklamada, Ezine Devlet Hastanesi’nin hasta kabulü fazla olan hastanelerden birisi olduğuna dikkat çekerek, ” Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak ileri teknolojiye sahip modern cihazlarla donatılan ve her türlü müdahalelerin yapılabildiği ünitemizde yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Bundan sonraki süreçte 6 yataklı 3. basamak yoğun bakım ünitemizde hastalarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Sağlık Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada ise; ” Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak ileri teknolojiye sahip modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabildiği ünitelerimizde yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir.

Yoğun bakım ünitelerini açmaktaki amacımız hastaların il dışına sevkinin önlenmesi, bu sebeple oluşan hastanın zaman kaybetmemesi ve maddi kayıpların önüne geçilmesi, sevk sırasında oluşabilecek risklerden hastaları korumak ve tedavilerini kendi şehirlerinde sürdürmelerini sağlamak için hem bölgemizdeki hem de Türkiye genelinde yoğun bakım yataklarının sayısı her geçen gün artarak dünya standartlarının üzerinde hizmet verilmesi sağlanmaktadır.

İlimiz genelinde hastanelerimizde de yoğun bakım ünitelerine çok önem vermekteyiz. Yoğun bakım hizmetleri sayesinde ölümle yaşam arasında duran insanların hayata tutunmasını sağlayabiliyoruz. Vatandaşlarımıza, hastalarımıza kaliteli sağlık hizmet sunabilmek için İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile hastanelerimizin kapasitesinin kaliteli ve etkin bir şekilde artırılmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir” denildi.