21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Hekim kadrosu her geçen gün genişleyen Ezine Devlet Hastanesine yeni atanan Ortopedi Doktoru Op. Dr. Ali Osman Taşova hasta kabulüne  başladı.

1986 yılında Amasya’da doğan Op.Dr. Taşova 2004 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.  2010 yılında buradan mezun olan Op.Dr. Taşova, sonra pratisyen olarak 2 yıl Van Özalp ilçesinde mecburi hizmetini tamamladı. Ardından 3 yıl Acil Tıp Uzmanlık İhtisası için İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı.

 Daha sonra  2016 yılında Çanakkale 18 Mart Uygulama ve  Araştırma Hastanesinde  Ortopedi ve Travmatoloji dalında ihtisasına başlayan Taşova,  buradaki ihtisasını 2021 yılında tamamlayarak Ezine Devlet Hastanesine atandı.

Op. Dr. Taşova gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi ; “Uzmanlik eğitimimi tamamladığım bu güzel şehirde göreve başladığım için mutluyum . Bu günlere gelmemde emeği olan herkese teşekkürü borç bilirim. Görev sürem boyunca tüm bilgi ve birikimimi Ezine ve bölge halkı ile hastanemize gelen tüm hastalarımız için kullanmaktan onur duyacağım. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.