10 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gazi Ortaokulu web sitesi performans sıralamasında Türkiye’de 74, Çanakkale’de 3, Ezine ‘de ise 2. Olarak önemli bir başarı daha elde etti. Okul Müdürü Oral Dinçkan yaptığı açıklamada ; “Gazi Ortaokulu olarak sıralama ehemmiyetini ikinci plana alarak öncelikli olarak nitelikli ve velilere ulaşan haber ve duyurular yaparak performansımızı yüksek tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Gazi Ortaokulu Müdürü Oral Dinçkan konu ile ilgili yaptığı bilgilendirmede, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılında okulların kullanımına birer resmi web sitesi açmış olması ile birlikte, o günden bu yana okullarının web sitesini anlamlı haber, duyuru ve içeriklerle güncel tutmakta olduklarını belirtti.

Dinçkan açıklamasının devamında şunları kaydetti.

” MEB 2017 yılı itibariyle okulların web sitesi kullanımı özendirmek için performans sıralama yöntemine gitmiş ve Gazi Ortaokulu web sitesi o yıl Türkiye’de yaklaşık 53.000 kurum arasında 523. olarak güzel bir başarı elde etmişti. 2018 yılında ise ülke ile birlikte il ve ilçe dereceleri de açıklanmaya başlanmış ve sıralamamız git gide artmıştı. Hemen akabinde ülkede ilk 500’de olan okullar ülke medyasında haber olmuş ve böylelikle bu işe önem veren okulların sayısı da artmıştı.

2019 yılındaki güzel derecelerden sonra 2020 yılı sonu itibari ile okulların nihai performansları yayınlandı.  Okulumuz bu yılki rapora göre de Türkiye’de 74, Çanakkale’de 3, Ezine’de de 2. Sırada yer aldı. Ülkemizdeki en yüksek derecesini bu yıl elde eden okulumuzun Web Site Yürütme Komisyonu’nda uzun yıllar olduğu gibi bu yılda gayretle çalışan öğretmenlerimiz Bahadır Sağlam ve Feray Uysal’ı tebrik eder kendilerine ve onlara desteklerini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Gazi Ortaokulu olarak sıralama ehemmiyetini ikinci plana alarak öncelikli olarak nitelikli ve velilere ulaşan haber ve duyurular yaparak performansımızı yüksek tutmaya devam edeceğiz.”