26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE SODAM YIL SONU SERGİSİNDE BAYAN KURSİYERLER ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİLER

 Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bünyesinde yürüttüğü kadınlara yönelik SODAM Projesi Yıl Sonu Sergisi törenle açıldı.

Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın bünyesinde yürüttüğü kadınlara yönelik SODAM Projesi kapsamında toplam 8 kursta  96 kadın kursiyerin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği yıl sonu sergisi törenle gerçekleşti.

Yıl içerisinde açılan ve Usta Öğretici Mevlide Çetin eğitmenliğinde Bünyan Halı Dokuma Kursu, Usta Öğreticiler Bahar Yiğit ve Şerife Özmen eğitmenliğindeki “Alçı Biçimlendirme ve Döküm Kursu”, Usta Öğretici Esra Nur İşgüzar eğitmenliğindeki Kuran-ı Kerim ve Elif Ba Kursu, Usta Öğretici Bahriye Olgaç eğitmenliğindeki “Manikür ve Pedikür Kursu”, Usta Öğretici Hande Pilan eğitmenliğindeki “Ahşap Boyama Kursu”, Usta Öğretici Gamze Mercan eğitmenliğindeki “Giyim Kursu”,  Usta Öğretici Hatice Karadağ eğitmenliğindeki “El Nakışları Kursu” ve Usta Öğretici Habibe Yıldırım eğitmenliğindeki “Pastacılık Kursu” olmak üzere toplam 8 kursta eğitim alan 96 kadın kursiyerin yaptığı el emeği göz nuru ürünlerini sergiledikleri Yıl Sonu Sergisi törenle açıldı.

Sergide ayrıca Usta Öğretici Sema Şatrol eğitimindeki Kreş öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları çalışmalarda sergide yer aldı.

Serginin açılışı Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, pr0tokol üyeleri ile siyasi partilerin ve STK’ların Başkan ve yöneticileri ile vatandaşların katıldığı törenle Sosyal Dayanışma Merkezinde yapıldı.