12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ve Ayvacık ilçelerinin sınırında yer alan Kösedere Köyü Çamiçi mahallesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında 3 hektar alan zarar gördü.

Ezine ile Ayvacık ilçeleri arasında Kösedere köyü Çamiçi Mahallesi yakınındaki bölgede henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Köylülerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda ekip yönlendirildi.

Çıkan yangına Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü ve Ezine Orman İşletme Şefliğine bağlı ekiplerin, 2 helikopter, 5 arazöz, 3 su ikmal, 2 dozer, 2 ilk müdahale aracı ile müdahale edilirken, Ezine ve Geyikli Belediyelerine ait itfaiye araçları ve personeli de destek sağladı.

Orman ekipleri ile vatandaşlar Çamiçi mahallesi yerleşim alanına kadar gelen yangının daha fazla ilerlemesini engellemek için yoğun çaba sarf ettiler.

Köylüler ve vatandaşlar yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına yoğun şekilde yardım ettikleri görüldü. Özellikle Tavaklı Köyü gençleri bölgede son günlerde meydana gelen orman yangınlarında olduğu gibi bu yangına da en ön saflarda ekiplere destek ve yardım sağladılar.

3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında yaklaşık 3 hektarlık alan tamamen yanarak zarar gördü.

Alanda soğutma çalışmaları akşam saatlerine kadar devam etti.      

 

 

 

About Post Author