8 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 23 motosiklet trafikten men edildi

Ezine ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubeye bağlı ekipler tarafından  ilçe genelinde yapılan uygulamalarda trafikte seyahat etmesi uygun olmayan 23 motosikleti trafikten men etti.

Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik şubeye bağlı ekipleri tarafından, yaz aylarının gelmesi ve motosiklet kullanımının artması sonucu  trafik ekipleri tarafından motosiklet sürücülerine yönelik ilçe genelindeki uygulamalar ve denetimler arttırıldı.

Çevreye rahatsızlık veren ve usulsüz kullanılan plakasız motosikletlere yapılan uygulamalarda toplam 23 adet motosiklet trafikten men edildi.

İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, yaz aylarının gelmesi ile birlikte motosiklet kullanımlarının arttığına dikkat çeken ve kurallara uymadan motosiklet kullanımına asla izin verilmeyeceğinin altını çizerek, “İlçemizde motosiklet kullanımlarından dolayı şikayetler had safhaya ulaşmıştır. Bu motosikletler abartı egzoz takmak suretiyle gürültü çıkartıp halkımızı rahatsız etmektedir. Yakalamış olduğumuz motosikletlerin çoğunun plakalarının olmadığını, tescillerinin olmadığını ve usulsüz kullanıldıklarını tespit ettik. Çevreye rahatsızlık veren ve usulsüz kullanılan plakasız motosikletlere yapılan uygulamalarımızda toplam 21 adet motosiklet trafikten men edildi. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için, çıkardıkları ses sebebiyle çevreye rahatsızlık veren ve trafik güvenliğini hiçe sayarak uygunsuz bir şekilde kullanılan motosiklet ve sürücüleri hakkında yaptığımız çalışmalara aralıksız devam edilecektir. motosikletlere yönelik denetim ve uygulamalarımız sürekli olarak devam edecektir. Kurallara aykırı ve aşırı süratli bir şekilde sürüşe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bunun yanında ruhsatta kaydı olmayan hiçbir özelliğe, modifiye motosikletlere izin vermeyeceğiz. Gürültülü ve hızlı sürüş yaparak vatandaşlarımız rahatsız eden sürücülere engel olmaya kararlıyız. Vatandaşlarımızdan motosikletlerini kurallara uygun bir şekilde kullanmalarını,kasksız, ehliyetsiz, plakası ve tescilsiz bir şekilde kullanmamalarını istiyoruz” dedi.

Öte yandan trafik şube ekipleri özellikle gürültü çıkaran motosikletlere yönelik denetimlerin devam edeceğini vurgu yaparken motosiklet sürücülerinin resmi evraklarını yanlarında bulundurmalarını, plakalarını okunabilir uygun bir şekilde taşımalarını ve kask takarak sürmeleri konusunda uyarılarda bulundu.