25 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de “Çiftçi Danışmanlık Sistemi” Teknik Gezisi Yapıldı

 Türkiye’de “Çiftçi Danışmanlık Sistemi” kurulması amacıyla Çanakkale’de düzenlenen bölgesel eğitim kapsamında Ezine ilçesinde teknik gezi düzenlendi.

Türkiye’de ‘Çiftlik Danışmanlık Sisteminin’ kurulmasına ilişkin proje kapsamında Çanakkale’de düzenlenen bölgesel eğitimin 4. gününde Ezine’de faaliyet gösteren Karadane Zeytincilik, Uluova Süt A.Ş, NS Zeytin ve Zeytin İşleme-Süt ve Süt Ürünleri firmaları, proje yöneticisi olan Kemal Sandık, Henry Joergensen, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne,  Çanakkale İl Müdürlüğünden gelen katılımcılar, Ezine İlçe Müdür V. Ramazan Eren ve teknik görevli personel ile birlikte firmalar ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu.

Teknik Gezi kapsamında ilk olarak “Karadane Zeytincilik” firması ziyaret edildi. Ziyarette işletme sahibi Onur Akcan, zeytin üretimi ve işlemesi ile ilgili yürüttükleri faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Ziyaretin ikinci durağı Uluova Süt A.Ş oldu.  İşletme Genel Müdürü Mesut Buran ve sürü yönetimi sorumlusu Veteriner Hekim Melih Ertürk tarafından firma hakkında bilgi verdiği ziyarette, Ziraat Mühendisi Gökhan Ulaş, ziyaretçilerin sorularını cevapladı.

Öğleden sonraki programda NS Zeytin ve Zeytin İşleme (Nail SEZGİN-Nahit SEZGİN) firmasına ait zeytin bahçesi ziyaret edildi. Burada makinalı hasat ve zeytin üretimi hakkında bilgilendirme yapıldı. Aynı firmaya ait zeytinyağı-süt ve süt ürünleri satış yerine gidilerek teknik gezi tamamlandı.

 

bdr
bdr
cof
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bty

bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bdr
bty
bty
bdr
bdr
cof
cof
cof
cof
cof
cof
bdr
cof
bty
bdr

 

About Post Author