Per. Oca 16th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Deniz’de Sürüklenen Dalgıç, Can simidiyle kurtarıldı

2 min read

Ezine’de denizde sürüklenen dalgıç, feribottan atılan can simidiyle kurtuldu.

Alınan bilgiye göre, Muhammet Coşan, arkadaşı Rıza Dadaş ile ilçeye bağlı Kumburun köyü mevkisinden denize açılıp tüplü dalış gerçekleştirdi. Sahilden 2,5 kilometre açıkta 20 metre derinliğe inen Coşan, bir süre sonra kayboldu.

Deniz üzerinde arkadaşı Muhammet Coşan’ı bekleyen Rıza Dadaş, kuvvetli esen rüzgar nedeniyle botun batacağını düşünerek sahile döndü ve arkadaşını beklemeye başladı. Coşan’ın geri dönmemesi üzerine Dadaş, durumu sahil güvenlik ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine Bozcaada Limanı’nda bulunan “TCSG-16” Bot Komutanlığı ekipleri, Bozcaada ile Geyikli arasında kayıp dalgıcı arama çalışması başlattı.

Ayrıca, Geyikli-Bozcaada hattında yolcu ve araç taşıyan feribotlarının kaptanları ile balıkçılara durumla ilgili bilgi verilerek dikkatli olmaları istendi.

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, su altından çıkan ve arkadaşını bıraktığı yerde bulamayan dalgıç Muhammet Coşar, yüzmeye başladı. Uzun süre deniz üzerinde kalan Coşar, bitkin düştü ve dalgaların etkisiyle Bozcaada açıklarına doğru sürüklendi. Bu sırada saat 15.00’te Geyikli’den Bozcaada’ya sefer yapan GESTAŞ’a ait “18 Mart Feribot”’ndaki vatandaşlar denizdeki dalgıcı görüp, kaptana haber verdi. Kaptan, feribotu durdurup, bitkin düşmüş olan Muhammet Coşan’a bir can simidi atarak, yaşama tutunmasını sağladı.

Bu sırada, denizden çıkan ve sürüklenmeye başlayan Coşan’ı, Geyikli-Bozcaada seferini yapan GESTAŞ’a ait “18 Mart” isimli feribottakiler gördü. Kaptana haber verilmesi üzerine Muhammet Coşan, feribottan atılan can simidiyle kurtarıldı.

Feribot kaptanının bilgi vermesi üzerine arama kurtarma çalışması yapan sahil güvenlik botu bölgeye gelerek Coşan’ı aldı.

Bozcaada Limanı’na götürülen Muhammet Coşan hakkında, dalış emniyet kurallarına uymamaktan idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.