18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Fotoğraf Çektirmek İsterken Denizde Akıntıya Kapılan 2 Genç Hayatını Kaybetti

Ezine’ye bağlı Kumburun sahilinde Kumburun denilen mevkiinde bulunan küçük adacıkta fotoğraf çektirmek isterken denize düşerek akıntıya kapılan Aras Kadığlu ve onu kurtarmak için denize giren Kaan Kemal Kaya boğularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre aileleri ile birlikte kumburun köyü sahiline gelen ve Kumburun köyü sahilinde denizin kenarında bulunan küçük adacığa fotoğraf çekmek için geçmeye çalışan iki gençten Aras Kadıoğlu (19) akıntıya kapıldı.

Arkadaşının akıntıya kapıldığını gören Kaan Kemal Kaya da (20) Kadıoğlu’nu kurtarmak için suya atladı. Bir süre sonra 2 kişinin suda kaybolduğunu gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.

Sahil Güvenlik ekiplerinin bölgede yaptığı aramalarda Kadıoğlu’nun cesedine ulaşıldı. Kadıoğlu’nun cesedi, olay yerindeki incelemelerin ardından Ezine Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kadıoğlu’nun cenazesi burada Bursa Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

İlk gün çalışmaları havanın kararması ile birlikte sona erdi.

Arama kurtarma çalışmalarına ertesi gün günün ilk ışıkları ile birlikte tekrar başlandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli 7 dalgıç, 3 arama kurtarma botu ve helikopterin destek verdiği çalışmalarda Kaya’nın cansız bedeni, yaklaşık 750 metre açıkta bulundu.

Kıyıya çıkarılan Kaya’nın cesedi, incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kaya’nın cenazesi de burada yapılan savcılık işlemlerinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

Arama kurtarma çalışmalarını Ayvacık Kaymakamı ve Ezine Kaymakam Vekili Cevat Çelik, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin’de bizzat olay yerine gelerek takip ederek yetkililerden bilgi aldı.