19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de kayıp zihinsel engelli kadını arama çalışmaları 2. gününde devam ediyor

Ezine ilçesine bağlı Kayacık Köyünde  kaybolan zihinsel engelli evli 4 çocuk annesi  Cemile Arslan’ı (61) arama çalışmaları ikinci gününde de devam ediyor.

Arama çalışmalarının birinci gününde kayıp ihbarı alındıktan sonra Jandarma tarafından başlatılan ve Akut ve Afad ile iz takip köpeği “Roka” nın da katıldığı ve köylülerinde destek verdiği çalışmalara gece geç saatlere kadar devam edildi.

Gece saat 03.00’te ara verilen çalışmalara bugün sabah günün ağarmasıyla birlikte tekrar başlandı. Jandarma, Afad, Akut, İz takip köpeği Roka ve köylülerim yer aldığı arama ekipleri bir kaç alanda devam edildi.

Kayıp Cemile Arslan’ın son görüldüğü yerlerde gördü tanıklarının ifadelerine görede şekilenen arama çalışmaları geniş bir alanda drone yarımıyla da devam ettiriliyor.

Kayacık Köyü Muhtarı Ali Can yaptığı açıklamada, dün öğleden sonra 14.00 sularında kendisine kayıp haberinin bölgede bulunan rüzgar güllerinde çalışan güvenlikçinin bölgede zihinsel engelli bir bayanın dolaştığı bilgisini verildiğini belirterek, “Bende durumu eşine bildirdim. İkimiz bir süre bölgede arama yaptık son görülen alanda. Daha sonra durumu hemen jandarmaya ilettik. Sağ olsunlar kıs zamanda köye gelindi. Afad, Akut, köylüler ve iz takip köpeği ile başlatılan çalışmalar gece yarısı 02.30’a kadar devam etti” dedi.

Kayıp Arslan’ın çok uzağa gidemeyeceğini tahmin ettiklerini belirten Muhtar Can, dün en son kendisini gören kişilerin yer gösterimi ile nerelere gidebileceğini tahmin ederek arama çalışmaları bu gün o yerlerde yoğunlaştırıldı. İnşallah en kısa zamanda vatandaşımızı sağ salim buluruz” dedi.

Olay

Ezine’ye bağlı Kayacık köyünde ailesiyle birlikte yaşayan zihinsel engelli Cemile Aslan (61) kendilerine ait tarlaya gitti.

Aslan’ın eve dönmemesi üzerine annesi durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma kayıp kadının bulunması için Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD ve AKUT ekiplerinin desteğiyle çalışma başlatıldı. Çalışmalara iz takip köpeği Roka’da eşlik etti.

 

About Post Author