15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Polis Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor ; “1 Gözaltı”

Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmalarına devam ederken uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla 1 kişi göz altına alınırken çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilerek el konuldu.

Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 12 Nisan 2022 Salı akşamı A.E. isimli şahsın ilçenin Danişment Mahallesi Geyikli Caddesinde bulunan ikametgahına operasyon düzenledi.

Şahsın evinde yapılan aramada, renk, koku ve görünüm itibari ile uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen beyaz bir kağıt parçasına sarılı yeşil renkli toz halde daralı 3,56 gram ağırlığında madde, şeffaf bir poşet içerisinde yeşil renkli toz halde daralı 1,42 gram ağırlığında madde, beyaz bir kağıda sarılı vaziyette kenevir tohumu tabir edilen toplam 91 adet daralı ağırlığı 0,90 gram ağırlığında madde, uyuşturucu madde içiminde kullanılan 3 adet cam pipe, uyuşturucu madde içiminde kullanılan delikli alüminyum düzenek, üzerinde Gyrex ibaresi olan 3 adet hap, üzerinde Regapen ibaresi bulunan 3 adet hap, uyuşturucu madde içiminde kullanılan farklı ebatlarda iki adet plastik şişe ele geçirilirken, ayrıca ikamet içerisinde bulunan D.K. isimli şahsın yapılan üst aramasında da uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen şeffaf bir poşet içerisinde yeşil renkli toz halinde daralı 6,46 gram ağırlığında madde ele geçirilerek el konuldu.

Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak iddiasıyla yakalanan şüpheli şahısların uyuşturucu madde kullanıp kullanmadıklarının tespiti amacıyla idrar örnekleri alınırken,  şüpheli A. A. gözaltına alındı.

Olayla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğünün araştırma ve soruşturması devam ediyor.

About Post Author