13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’deki Başarılı “Mİde Botoksu” İşlemine Talep İlçe Sınırlarını Aştı

Çanakkale’de ilk defa Ezine Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlanan yöntemle aşırı kilo sorunu yaşayan hastalara yönelik “Mide Botoksu” işlemleri başarılı şekilde devam ediyor.

Çanakkale’de ilk defa Ezine Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlanan yöntemle aşırı kilo sorunu yaşayan hastalara yönelik “Mide Botoksu” işlemleri başarılı şekilde devam ediyor. Obezite tedavisinde son yıllarda kullanılmaya başlanan ve diğer tedavi yöntemlerine göre daha az risk oluşturduğu öngürülen “Mide Botoksu” uygulaması Ezine Devlet Hastanesinde en son Ayşe Köroğlu adlı hastaya başarılı şekilde uygulandı.

Uzun süredir kilo sorunu yaşayan, daha önce uyguladığı diyetler ve çeşitli metotlarla kilo sorununa çözüm bulamayan Ayşe Köroğlu isimli hasta Ezine Devlet Hastanesine başvurdu. Hastane Başhekimi Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer tarafından muayenesi yapılan hastaya “Obezite” teşhisi konuldu. Başhekim Karacaer tarafından hastanın değerlendirilmesinden sonra “Mide Botoksu” yapılmasının uygun olduğuna karar verildi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer ve ekibi tarafından hastaya ameliyatsız ve genel anestezi altında endoskopik işlemle midenin antrum ve fundus bölümlerine “Mide Botoksu” operasyonu yapıldı.

Başarılı geçen operasyonla hasta aynı gün taburcu edildi.

Daha önceleri çok kez diyet girişiminde bulunduğunu, ancak zayıflama konusunda bir türlü başarılı olamadığını ifade eden Ayşe Köroğlu, “Gelibolu’da yaşamaktayız. Ezine Devlet Hastanesinde bu operasyonun başarılı şekilde yapıldığını basından öğrendik. Şikayetlerim nedeniyle de Ezine Devlet Hastanesine başvurdum. Sağolsun doktorum yaptığı muayene ve teşhis sonucu bana “Mide Botoksu” işlemini önerdi.Cerrahi işlem olmadan ve ağrısız sızısız ve kısa sürede gerçekleşen operasyonla sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Operasyonun sabah gerçekleşti ve öğleden sonra çok şükür taburcu oluyorum. Bundan sonra doktorumuzun önerileri doğrultusunda ve diyetisyen kontrolünde yaşamıma devam ederek ve kilolarımdan da en kısa sürede kurtularak sağlıklı bir yaşama merhaba diyeceğim.  Operasyonumu başarıyla gerçekleştirerek beni sağlığıma kavuşturan Hastanemizin Başhekimi Op. Dr. Mehmet Ali Karacer’e, endoskopi birimi ekibine ve hastanemizin tüm personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Başhekim Op. Dr. Karacer’de da son yıllarda tıbbın ilerlemesiyle özellikle obezite tedavisinde yeni yöntemlerin de ortaya çıkmaya başladığını, bu yöntemlerden birinin de “Mide Botoksu” uygulaması olduğunu söyledi.

Gerek yeme içme alışkanlıklarının düzensizliği, gerekse kontrolsüz beslenme gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşan kilo ve yağ dokusu problemleri günümüz dünyasının en çok karşılaşılan sorunlarından biri olduğunu ifade eden Op. Dr. Karacaer, “Genel anlamıyla Mide Botoksu, mideye botilinum toksin (botoks) enjekte edilmesine dayanan ve kilo vermeyi hızlandıran bir yöntemdir. Midenin belirli kısımlarına botoks uygulanarak midenin kasılması sınırlandırılıp iştah kaybı olduğu için kilo verilmesi sağlanır. Ancak tek başına yeterli olmayıp muhakkak düzenli bir diyet programıyla beraber yürütülmelidir” dedi.

Çanakkale’de ilk defa Ezine Devlet Hastanesinde ilk mide botoksu operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşadıklarını ve bu işlemlerin Ezine Devlet Hastanesinde başarılı şekilde gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Op. Dr. Karacaer, işlem sonrası verilen kiloların alınmaması için dengeli beslenmenin çok önemli olduğunu, bu konuda hastaların diyetisyen eşliğinde kilo vermelerinin önemli olduğunu bildirdi.

 

About Post Author