16 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezinespor Aşikar Çelik ile Yola Devam Dedi

Çanakkale Süper Amatör Ligin güçlü ve iddialı ekiplerinde EZİNESPOR 2021-2022 sezonu için başarılı teknik adam Aşikar Çelik ile yeniden anlaştı. Çelik’in yardımcılığını ise Hüseyin Gündoğdu yapacak.

Başarılı Teknik adam Çelik ve yardımcısı Gündoğdu 2019 Aralık ayından bu yana Ezinespor’da görevlerini yürütüyordu.

İmza töreninde Ezinespor Kulüp Başkanı Efrail Sancar, Yöneticiler Erkan Çetin, Alper Yanmaz, Ramazan Ersan, Bahri Gökhan Adanalı,  Egemen Canbaz, Erkan Sezgin, Osman Çolak, Coşkun Bozkurt, Erhan Doğramacı, İlhan Kılınç ve Mustafa Emel de hazır bulundu.

Teknik adam Aşikar Çelik EZİNETÜRK GAZETESİ’ne imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Ezine’de futbola büyük ilgi duyulduğuna dikkat çekerek, “Ezinespor taraftarı bugüne kadar bize içeride ve dışarıda büyük destek verdi. Yönetim Kurulumuz her zaman yanımızdaydı ve bize olan güvenlerini her an hissettik. Hedefimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayarak Bal ligine yükselmek. İyi, güçlü ve iddialı bir kadro kurduk. Pandemiden önce yakaladığımız başarıyı tekrar edip bir üst lige çıkmak istiyoruz. Bunun için futbolcu arkadaşlarımızla iyi bir hazırlık dönemi geçirerek lige en iyi şekilde hazırlanarak lige merhaba demek istiyoruz. Bize inanan, güvenen yönetimimiz ve taraftar grubumuz Piranhalar olmak üzere tüm taraftarlarımızla birlikte başarılı bir sezonun ardından hedefimiz olan şampiyomluğa ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. Yeni sezonun başta Ezinespor’un büyük camiası olmak üzaere tüm spor camiasına hayırlı olmasını diliyor, sakatlıksız, kazasız bir sezon diliyorum” dedi.  

Ezinespor Kulüp Başkanı Efrail Sancar ise yaptığı açıklamada, yeni bir sezona başlamaktan dolayı çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, “Pandemi dolayısıyla ara verilen liglerimize tekrar dönüyoruz. Güçlü kadrumuz ve bugün tekrar anlaştığımız başarılı teknik direktörümüz Aşikar Çelik ve yardımcısı Hüseyin Gündoğan hocalarımız ile inşallah başarılı bir sezonun ardından sezonu Şampiyon olarak tamamlamak ve bir üst lig olan Bal ligine yükselmek istiyoruz” dedi.

1973 Çanakkale doğumlu olan antrenör Aşikar Çelik daha önce sekiz sezon Çanakkalespor Futbol Kulübünde antrenörlük yapıyordu. Çelik  futbolculuk kariyerinde TFF 2.ligte 7, TFF 3.lig te ise 177 karşılaşmada forma giymişti. Ezinespor’daki görevinden önce Çanakkalespor kulübünde teknik adamlık yapan Çelik Çanakkalespor’un Bölgesel Amatör ligte mücadele ettiği sezonda kırmızı-beyazlı takımın başında yer almıştı.