24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNESPOR YÖNETİMİ CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün Türk milleti olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük bir mücadele olan Kurtuluş Savaşımızın zafere ulaşmasının ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren milletimizin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar kuvvetli olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.

Cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek nesilleri yetiştirirken tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden bugünü kavrayan ve geleceğe ışık tutacak ilme, irfana, vicdana ve mücadele ruhuna sahip olmalarını sağlamak vazifemizdir

Ulu Önder Atatürk’ün “Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz” sözü ışığında milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi Cumhuriyet’e sahip çıkmanın onurunu yaşıyor, aziz Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

EZİNESPOR YÖNETİM KURULU