18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’YE TESİS KURMAK İSTEYEN YATIRIMCI FİRMADAN BORSAYA ZİYARETİ

Ezine ilçesine yatırım yapmak isteyen Solar 17 Sürdürülebilir Enerji ve Tarımsal Faaliyetler A.Ş. Firması yetkilileri Borsa Başkanı Kaya Üzen ve Yönetimini ziyaret etti.

Ev sahipliğini Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyeleri Ruhi Badem, Birol Çetin ve Genel Sekreter Sevcan Elver’in bulunduğu ziyarette, Solar 17 Firması yetkilileri Volkan Kamber ve Melikcan Çelik yer aldı.

Solar 17 Firması yetkilileri ziyarette, “Tıbbi aromatik bitkileri (Aronya vb.)yetiştirmek ve yatırım yapmak üzere Ezine’de fizibilite çalışmalarına başladıklarını, bu bağlamda sektör temsilcileri kamu kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek Çanakkale’ye modern bir tarım tesisi kurmayı planladıklarını belirttiler.

Başkan Kaya Üzen ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede ise “İlimizin tarımının daha ileri gitmesi için tüm paydaşlarımızla beraber faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ticaret Borsası olarak İlimizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek gelişim sağlayacak her türlü çalışamaya destek olmaktayız. İlimize yatırım yapmak isteyen bütün yatırımcılara tarım ve tarıma dayalı sanayi konularında her zaman destek olduk ve destek olmaya da devam edeceğiz. Bugün de ziyaretçilerimize İlimiz yatırım fırsatları ile ilgili bilgi verdik. Son derece verimli bir görüşme oldu. Solar 17 Firması yetkililerini Borsamızdan ağırlamaktan ve İlimize yapmayı planladıkları yatırımdan dolayı tebrik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

About Post Author