23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GELECEK PARTİSİ ÇANAKKALE’DE ŞOK İSTİFA ; İL BAŞKANI AKKOYUN İSTİFA ETTİ

GELECEK PARTİSİ Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, görevinden istifa etti.

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamasında İl Başkanlığı Görevinden istifa ettiğini açıkladı.

9 aydır yürüttüğü görevinden istifa eden Akkoyun yaptığı açıklamasında şunları ifade etti ;

” 20.12.2021 tarihi itibariyle 9 aydır yürütmekte olduğum Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na, çıktığım bu yolda bana inanan ve desteklerini esirgemeyen değerli büyüklerime, benimle beraber bu yolda yürüyen dava arkadaşlarıma, son olarak da madden ve manen her daim arkamda duran aileme sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Görevde bulunduğum süre boyunca sessizliğimi koruduğum birkaç konuya da bu vesileyle değinmek istiyorum. Öncelikle tüm iddia edilenlerin aksine bu görevin tarafıma verilmesi adına hiçbir çabam olmamıştır. 14.03.2021 tarihinde Genel Başkanımızın Çanakkale ziyaretinde otelimde bulunduğu esnada benimle ve ailemle özel görüşmede bulunup bu göreve beni layık gördüğünü tarafıma bildirmesiyle ve bunu Gelibolu ilçe kongresinde ilan etmesiyle 17.03.2021 tarihinde resmi olarak göreve getirildim. Mazbatamı alıp Çanakkale’ye döndüğümde basında sadece tatsız olaylarla yer alan, her gün istifaların gerçekleştiği bir Gelecek Partisiyle karşı karşıyaydım. Görevi aldığım dönemin pandeminin yoğun olduğu, kısıtlamaların olduğu bir döneme denk gelmesine rağmen online görüşmeler ve toplantılarla il yönetimimizi oluşturduk. Temmuz ayı ile birlikte kısıtlamaların kalkmasıyla esnaf ziyaretleri, köy ziyaretleri, kurum ziyaretleri, özel gün kutlamaları gibi çalışmalarla Çanakkale’deki görevimi koltuk işgal ederek değil sahada ve halkın yanında olarak icra etmeye çalıştım. Bütün bunlar olurken de başka partiler tarafından tebrik edilirken en büyük darbeyi kendi içimizde bu davayı sahiplendiğini söyleyen arkadaşlarımdan yedim.

Sosyal medya üzerinden tamamen tarafıma hakaret etmek için yapılan canlı yayınlar, partiye gönül verdiğini iddia edip görevinden ayrılırken parti için aldığı iki koltuğu bile yanında götürenler kişiliğime hakaret ederek yapılan istifa açıklamaları, parti üyeliğinden istifa edip partinin 2.yıl kuruluş etkinliklerine gidenler gibi bir sürü şeyle de mücadele ederek bu görevi 9 ay boyunca anlım ak bir şekilde sürdürdüm. Hakkımda yapılan bu açıklamalarda karşılaştığım ortak yön yalancılıkla itham edilmekti. Bunun nedeni de arkadaşlarımın il başkanlığı görevini benim ve ailemin zorla istediğini düşünüp Genel Başkanımızın bu göreve beni sürpriz bir şekilde getirdiğine inanmamalarıdır. Bugün gelinen noktada görevden ayrılışımın bütün bu yıpratma girişimleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Ankara Genel Merkezin beni görevden aldığına dair yapılan haberler de asılsızdır. Kariyerim ve işimdeki yoğunluk dolayısıyla siyasete vakit ayırmakta zorlanarak siyasi hayatımı burada noktalama kararı aldım. Henüz 30 yaşında bir siyasi partinin İl başkanlığı görevine layık görülmek, şerefimle bu görevi sürdürmek benim için onurdu. Seven ve sevmeyen bütün yol arkadaşlarımın canı sağ olsun. Kendimden sonra gelecek kişiye TEMİZ BİR KOLTUK bırakmanın da haklı gururunu yaşıyorum. Kimseye hiçbir kırgınlığım veya kızgınlığım yoktur. Bana ufacık da olsa hakkı geçen herkesten helallik ister, ufacık hakkımın geçtiği herkese hakkımı helal ederim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla…