20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

2018 TROYA PROJE VE ROBOT YARIŞMASINDA GEYİKLİ İLKOKULU RÜZGARI

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Çan Belediyesi ve Kale Grubu’nun destekleriyle gerçekleştirilen “2018 Troya Proje ve Robot Yarışması” 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Çan Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmalara, 29 (Yirmi Dokuz) okul, 62 (Altmış İki) öğretmen, 223 ( İki Yüz Yirmi Üç) öğrenci katıldı.

Çan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2018 Troya Proje ve Robot Yarışması” açılış törenine, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale ili İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Kale Gurubu Temsilcileri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Yarışmaya Çevre Bilinci ile Bilim ve Teknoloji alanlarında dört proje ile katılan Geyikli İlkokulu, Çan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ödül törenine damga vurdu. Katıldığı dört projeden üç ödül ile dönen Geyikli İlkokulu Çan’ı adeta salladı. Katıldığı kategorilerde ilkokul bazında en çok ödül alan ilkokul oldu..

Geyikli İlkokulu Müdürü Oğuz Gökhan Develioğlu da ‘Bu yıl gerek ulusal projelere gerekse yerel yarışmalara okul olarak en üst düzeyde katılmaya çalıştıklarını ve bunun dönütlerini aldıklarını söyledi. Danışman öğretmenlerimiz İsmail Erdoğan ve Cem Moran’ı Çalışmalrından ve fedakarlıklarından ötürü kutlar, kendilerine teşekkür ederim dedi.’

Yarışmaya danışman öğretmen olarak katılan İsmail Erdoğan ve Cem Moran, öğrencileri ile gurur duyduklarını ve böyle bir yarışmaya katılıp derece almanın mutluluğun anlatılmaz olduğunu ifade etti.

Törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan konuşmasında teknolojik araçların hızla değişimi ve gelişiminin toplumun değişimini kökten etkilediği vurguladı. Konuşmasının devamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan: “Bizlerin, değişimi yönlendirerek onu toplumumuzun bir parçası olacak şekilde kanalize etme sorumluluğumuz var. Kendi öz değerleriyle barışık bir değişim süreci idame etmeliyiz. Kendimize görev edindiğimiz bu stratejiyle kısa vadede “Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi” ile kurumlarımızın proje üretme kapasitelerini %150 oranında arttırdıklarını, bu yarışmalarla yenilikçi uygulamalarda ilimize getirdiğimiz vizyonun meyvelerini toplamanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, yarışmaların düzenlenmesinde sponsorluk desteği sunan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya, Kale Seramik ve Kale Nakliyat yöneticilerine, Organizasyonu düzenleyen Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, organizasyona katılan tüm öğretmen, öğrenci ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya katılan robotların gösteri maçları gerçekleştirildi. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan gösteri maçlarının akabinde serbest kategoride yarışmaya katılan projelerin yer aldığı stantlar ziyaret edildi. Mini sumo, çizgi takibi, sumo ve hızlı çizgi takibi kategorilerinde robot yarışmaları yapıldı. Serbest kategoride ise Bilim ve Teknoloji, Değerler Eğitimi ve Çevre Bilinci olmak üzere üç ana grupta 144 proje yarışmaya katıldı.

2018 Troya Proje ve Robot Yarışması ikinci günü kapanış programı robot ve proje yarışmalarında jüri tarafından değerlendirilip dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

 

 

About Post Author