30 Eylül 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, Ramazan Bayramı dolayısuyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Göğüsgeren mesajında şu ifadelere yer verdi.

” Paylaşımın, bereketin, bolluğun, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakıyoruz.

Sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörünün birleştirici gücü olan bayramlar milletimizin en güzel günleridir. Yaşadığımız bu zorlu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli barış, kardeşlik duygularını daha da güçlendirerek bu bağları korumalı bayramları birbirimizi kucaklamak için fırsat olarak görmeliyiz. 

Bayramlar bizim için ortak değerler çerçevesinde, insanları birbirine yakınlaştıran, milletimizin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunu tazeleyen,  bir arada olduğumuz özel ve anlamlı günlerdir.

Ancak dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkmanın yasak olduğu, ziyaretlerin olmadığı, bir araya gelinemediği, birbirimizden uzak ama kalplerimizin bir olduğu bir Ramazan Bayramı kutlayacağız.

Dünyayı ve ülkemizi saran salgına karşı omuz omuza bir mücadele verirken, zorda olanın halinden anlayıp el vermek, sahip olduklarımızın kıymetini bilmek ve şükretmek, birlik ve beraberlik ruhumuzu pekiştirerek aramızdaki dostluk ve dayanışmayı güçlendirmek, bu manevi iklimde daha büyük bir anlam kazandı. Paylaşılan her bir lokmanın, alınan her bir nefesin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gördük, hissettik.

Darda olanın halinden anlamayı, kendimizi düşünürken, yoksul, kimsesiz, hasta, yaşlı, engelli kardeşlerimizi de unutmamayı ve her şeyden önce bir olunca, birlik olunca nelerin üstesinden gelebileceğimizi bir kez daha idrak ettik. 

Bu inanç ve duygularla Ramazan Bayramı’nı karşılıyoruz. Bu bayram belki büyüklerimizden ayrı kalacağız, geniş sofralarda buluşup özlem gideremeyeceğiz; ancak yüreğimizde biriktirdiğimiz ve taşıp çağlayan sevgi, saygı, hoşgörü ve sevincimiz bir olacak. Fiziksel olarak bir araya gelemesek de duygularımızın buluştuğu yer aynı olacak. 

Milletçe bayram coşkusunu yaşarken, diğer yandan çocuklarını şehit veren anne,babaların üzüntülerini, yatağa aç giren çocukların hayat zorluklarını da aynı şekildeyüreğimizde hissediyoruz. Salgın nedeniyle ekonomik olarak daha da zor günler geçiren tüm emek kesimlerinin,Türkiye tarihinde hiç olmamış bir işsizlik ile mücadele eden vatandaşlarımızın hali ortadayken bizlerin attığı her adım, kurduğumuz her cümle, geliştirdiğimiz her politika daha dikkat ve özenle seçilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm dünyadan, ülkemizden ve evlerimizden sağlığın ve neşenin eksik olmadığı, nice bayramları ailelerinizle, sevdiklerinizle huzur ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum. Bu vesile ile şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

About Post Author