13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İSMAİL KAŞDEMİR’İN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, 15 Temmuz Deöokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaşdemir mesajında şunları ifade etti ;

“15 Temmuz 2016 tarihinde aziz milletimizin iradesini yok saymaya ve Demokrasimizi yıkmaya çalışan  terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimiz tarafından bozguna uğratılmıştır. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında özgür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de vatanı için neler yapabileceğini göstermiştir.

15 Temmuz 2016; milletimize pranga vurmak isteyenlerin, milli iradeye karşı gelmek için kapalı kapılar arkasında plan yapanlara milletimizin cevap verdiği gündür. 106 yıl önce Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Zığındere’de ve birçok bölgede vatanın bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan Mehmetçiklerimiz nasıl dik durduysa, 15 Temmuz 2016 günü de milletimiz aynı dik duruşu göstermiştir. “Çanakkale Ruhu” bu topraklarda olduğu müddetçe milletimiz dışardan ve içerden hiçbir düşmana geçit vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli irademize ve demokrasimize sahip çıkmak için canlarıyla destan yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

About Post Author