29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“KALBİN UNUTMAZ” FİNALE KALAN 20 ESERDEN BİRİ OLDU

Türk Musikisi Federasyonu (TÜMFED) Beste Yarışmasında Finale kalan 20 eser belli oldu. Bunlardan bir tanesi de Bestesini Ezineli bestekar, koro şefi ve Müzik öğretmeni Hakan Güder, güftesini de Serpil Seyhan Gürbüz’ün yaptığı Nihavend Makamındaki “KALBİN UNUTMAZ” adlı eser oldu.

Türk Musikisi Federasyonu (TÜMFED) Beste Yarışmasında Finale kalan 20 eser belli oldu. Ön Jüri üyeliklerini Özgen Gürbüz, Ahmet Kadri Rizeli ve Şentürk Deveci’nin yaptığı ön elemeler sonrasında finale kalan eserler belli oldu. Bunlardan bir tanesi de Bestesini Ezineli bestekar, koro şefi ve Müzik öğretmeni Hakan Güder, güftesini de Serpil Seyhan Gürbüz’ün yaptığı Nihavend Makamındaki “KALBİN UNUTMAZ” adlı eser oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eserin bestekarı Hakan Güder konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi ;

“Kıymetli Musiki dostlarım , Türk Musikisi Federasyonu (TÜMFED) tarafından düzenlenen Türk Müziği Beste Yarışmasında finale kalan Bestesini nacizane benim, Güftesini ise kıymetli  Güftekar ve Şair Serpil Seyhan Gürbüz hanımefendinin yapmış olduğu Nihavend makamındaki “KALBİN UNUTMAZ” adlı eserimize   göstermiş olduğunuz  ilgi ve destekleriniz için hepinize tekrar  tek tek çok teşekkürlerimi sunuyorum. Yarışmaya bu yıl halk oylaması da dahil edildi. Finale kalan 20 eserin stüdyo kayıtları tamamlandıktan sonra önümüzdeki Ekim, Kasım ve Aralık aylarında eserler sizlerin beğenisine sunulacak ve seçim ve puanlama yapmanız istenecek.  Kural gereği Ocak 2022 tarihinde  TRT ekranlarından canlı olarak yayınlanacak büyük finale kalacak 10 eserden 5′ ini halk oylaması, diğer beş eseri de yine Türk müziğinin duayen sanatçılarından oluşan bir heyet belirleyecek. Zamanı geldiğinde ben sizlere halk oylaması tarihini, nasıl oylanacağını ve eserleri nasıl dinleyebileceğinizi bildireceğim.  Eserimizin büyük finale kalabilmesi için sizlere ve ulaşabileceğiniz tüm yakınlarınızın oylarına ihtiyacımız olacak. Bu bağlamda kıymetli desteklerinizi almak bizim için çok anlamlı ve onur verici olacaktır.”

About Post Author