18 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106 yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Üzen mesajında şu ifadelere yer verdi ;

 “Çanakkale Zaferi, milletimizin İstiklal ve İstikbali konusundaki kararlılığını gösteren, iman ve bağımsızlık sevdası ile yedi düvele meydan okuduğu, dünya tarihine damga vurmuş şanlı bir destandır. Bütün imkansızlıklara rağmen yürütülen bu eşsiz mücadele, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atılmasına vesile olmuştur.

Verdiğimiz şehitlerin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, bizlere dersler vermektedir. Bu vatan, bize bırakılmış bir miras değil, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir.

Bu sebepledir ki çalışmak, gayret etmek, üretmek, girişimde bulunmak, katma değer yaratmak bu gün atalarımıza layık olmaya çalışmanın bir gereğidir. Nasıl ki kısıtlı imkanlarla başarı elde edilmişse, imkan ve şartlar ne olursa olsun, bu milletin şimdide tarımda, sanayide, ticarette ve daha birçok alanda yeni başarılara imza atması şarttır. Tek ihtiyacımızsa çalışkan olmak ve beraberliktir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyorum. 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.