17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Üzen mesajında şunları kaydetti ;

Devletimiz ve milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasiyi, hukuk devletini, meşru yönetimi ve milli iradeyi hedef alan bir ihanete, işgaleve menfur bir kalkışmaya tanıklık etmiştir.

Hain terör örgütü FETÖ güruhu, milletin imkânlarını, millete karşı kullanma alçaklığını göstermiştir. Bu ihanet çetesine karşı bir millet ise vatanperverlikle, dünyaya emsal biçimde vatanına, milletine, milli iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkmıştır. Darbelerin ağır maliyetini tadan bir millet bu sefer darbeye geçit vermemiştir.

Devletin uçakları, tankları ve silahlarıyla yapılan saldırı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletin iradesi ve iman dolu göğüs kafesinde parçalanmıştır. Kuvay-i Milliye ruhu, 15 Temmuz’da bir kez daha canlanmış, hain emellere karşı aziz milletimiz direnmiş, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi canı pahasına korumuştur. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşen millet, egemenliğinden üstte bir egemenliği yırtıp atmış, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

Bu özel günün yıl dönümünde, milli iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan, vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden 249 şehidimize minnetlerimizi sunar, Allah’tan mekânlarının cennet olmasını dileriz.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak meydanlarda toplanmış ve vatan savunması uğrunda şehit olmuş gazilerimize şükranlarımızı, mücadeleleriyle destan yazan Cumhurbaşkanımıza ve milletimize şükranlarımızı sunarız. 15 Temmuz vesilesiyle Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün vatanımıza olan sevgi ve duyarlılığımızın daha da artmasına vesile olmasını dilerim.”