12 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KAYA ÜZEN: “YOL AÇILIRKEN, SET KURULMAZ”

ÇTB Başkanı Kaya Üzen, işletmelere yeterli desteği vermeyen bazı özel bankalara dikkat çekerek “İşletmeler yok olursa, özel bankalar var olamaz. Yol açılırken, set kurulmaz” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, işletmelerin ve vatandaşların borçlarını öteleyen ve destek olan kamu bankalarına teşekkür etti. Kimi özel bankaların bu süreçte yeterli destek vermediğini belirten Başkan Üzen, çarkların dönmesi için özel bankalar taşın altına elini koyması gerektiğini vurguladı.

Başkanı Üzen açıklamasında “Kredi muslukları kesilmemeli, bu zamanda kâr düşünülmemelidir. Mücadelede özel bankalar geri durmamalıdır. Unutulmamalıdır ki işletmeler yok olursa, özel bankalar var olamaz. Yol açılırken, set kurulmaz.  Havale ücreti almama gibi basit girişimler destek diye sunulamaz. Atılan taş kurbağayı ürkütmeli, dağ fare doğurmamalı. 

OLUMLU GELİŞMELER ARTARAK DEVAM ETMELİDİR

Nakdi yardımlar, kısa çalışma ödeneği, esnaf destek finansmanı, ticari kart uygulaması, bireysel destek paketi, işe devam finansmanı ve son olarak ücretsiz izne çıkanlara destek gibi çabaları olumlu karşıladıklarını belirten Başkan Kaya Üzen daha başka formüllerin de devreye konulacağına inandıklarını ifade ederek teşekkür etti.

Başkan Üzen verdiği bilgide “Şüphesiz sağlık gibi ekonomimizde büyük problemler yaşıyor. Krizin faturası çok ağır, krizin yönetimi önemli. Bu süreçte iş dünyasının talepleri çok önemli. Diğer ülkelerle etkileşim kıymetli. Özellikle Sağlık Bakanlığının bu süreçte hızlı, enformatik ve şeffaf tutumu mutluluk verici. Halkın bu sürece desteği paha biçilmez. İnanıyorum ki ülkemizin yönetsel birikimi, krizlere bağışıklığı, dayanışma refleksi bizi başarıya ulaştıracak” dedi.  

 

About Post Author