17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamı Dr.Hacı Arslan Uzan, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimi kapsamında Ezine Devlet Hastanesinde Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı.

Ezine Devlet Hastanesi Covid-19 Aşı Uygulama Ünitesinde sağlık çalışanı tarafından aşısı uygulanan Kaymakam Uzan, Çanakkale ili genelinde yürütülen aşılama çalışmalarının Ezine’de de sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek sırası gelen vatandaşlara randevu alarak aşılarını yaptırmaları çağrısında bulundu. 

Salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına ve kısıtlamalara mutlaka uyulması gerektiğini de hatırlatan ve sağlık çalışanlarına pandemi dönemindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden,Kaymakam Uzan, “Pandemi sürecinde aylardır fedakarca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün dünyanın yaşadığı tabi bizimde bir yıldır yaşadığımız küresel salgın ile mücadele ediyoruz. Bu salgını bitirmenin, bu salgından kurtulmanın en temel yolu aşılanmaktır. Bizimde sıramızın gelmesiyle bugün gelip aşımızı olduk” dedi.

Sırası gelen vatandaşların da aşıyı yaptırmaları konusunda çağrıda bulunan Kaymakam Uzan, “Ezine İlçe genelinde yürütülen aşılama çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Vatandaşlarımız e-Nabız uygulamasındaki Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği sayesinde aşı için belirlenen öncelik grubunda olup olmadıklarını görebilirler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılarını yaptırmak üzere Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), ALO 182 ve Aile Sağlığı Merkezlerine başvurarak, aşılarını rahatlıkla yaptırabilirler. Tüm vatandaşlarımızın güven içerisinde aşı olmaları en büyük arzumuz ve temennimizdir.” dedi.

Salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına ve kısıtlamalara mutlaka uyulması gerektiğini da hatırlatan Kaymakam Uzan, ”Pandemi süresince büyük bir fedekarlık ve özveri ile çalışan Sağlık çalışanlarına ve salgınla mücadelede alınan tedbirlere uyan tüm Ezine’li vatandaşlara teşekkür etti.

Kaymakam Uzan’ın aşılamasına Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Muammer Yıldız ve Hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Evirgen’de nezaret etti.