13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KENAN ÖZER 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özer mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“19 Mayıs’ta Samsun’da Atatürk ile başlayan bağımsızlık mücadelesi 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandı. İşte bu yüzden 30 Ağustos Kuvayi Milliye’dir, Türk ulusunun cesareti, fedakarlığı, Anadolu’nun gücüdür, bir ulusun zaferidir. 30 Ağustos Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dünya tarihini değiştiren, mazlum ülkelere umut, Türk ulusunun kuruluş günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

 Kudretli Başkomutan’ın ‘Ya istiklal ya ölüm’ emri, milletimizin genlerinde bulunan özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile bütünleşerek, esaret zincirlerini söküp attı. 30 Ağustos’u yalnız ‘askeri bir zafer’ olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu ‘milletin egemenliği’ düşü için atılmış en önemli adımlardan biridir. Hiç kimse aradan geçen 99 yıla aldanmasın, Dumlupınar’da yakılan ışık, hala yolumuzu, geleceğimizi aydınlatmaktadır. Ve bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlıyız.

Emperyalist güçlere karşı, ‘karakteri bağımsızlık’ olan ulusumuzun , 7’den 70’e, Büyük Önder’in yol göstericiliğinde ‘Ya İstiklal, ya Ölüm!” diyerek, işgalcilere karşı eşi benzeri görülmemiş bir mücadele örneği sergilediği 99 yıl önce bugün atalarımızın canla başla mücadele ederek müdafaa ettiği bu toprakları ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak, başta geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olmak üzere tüm toplumun en başta gelen görevidir. Büyük Zafer’in hangi zor şartlarda ve nasıl kazanıldığı çok iyi bilinmeli ve asla unutulmamalıdır.

Büyük Atatürk’ün; “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözüyle daha da çok anlam kazanan ve 99. yılını kutladığımız bu mutlu günde, bize bağımsızlığımızı kazandıran Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor ve tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye