23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KIŞ GELDİ, KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLİĞİNİ YAPTIRMAYI UNUTMAYIN

EFE TEKNİK SERVİS YETKİLİSİ Şaban Erbaş, kış aylarının gelmesi ile birlikte en iyi şekilde ısınmak ve daha fazla fatura ödememek için Doğalgaz Kombileri ile Petekleri’nin mutlaka bakım yaptırılması gerektiğini söyledi.

Şaban Erbaş gazetemize yaptığı açıklamada, “Kış geldi. En iyi şekilde ısınmak ve daha fazla fatura ödememek için mutlaka Petek Temizliği ile Kombi Bakımının yaptırılması gerekiyor. Peteklerin genelde alt kısımları zamanla tortu topladığından dolayı ısı kayıpları oluşur. Bu da faturanıza yansır ve Kombi’nin sağlıklı çalışmasını zorlaştırır. Petek Temizliği yapıldıktan sonra mutlaka Yetkili Servis’e Kombi Bakımı’da yaptırılmalıdır. Tasarruf edebilmek için Oda Termostadı ve Termostatik Vana’da kullanılırsa tesisatlarda %30 gibi tasarruf elde edebilirsiniz. Bunları yaptırırken mutlaka uzman ustalara yaptırmanızda fayda vardır” dedi.

Arızadan kaynaklanacak olası kazaların ya da patlamaların önüne geçmek ve kombinin yüksek performansta çalışması için yılda en az bir defa kombi veya doğalgaz sobalarının bakımının yapılmasına dikkat çeken Erbaş, “Bakımı yapılan kombi yakıt tasarrufu sağlar böylelikle az maliyetle verimli ısınırsınız” dedi.

Erbaş’ın açıklamasından satır başları şöyle ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Kombi bakımı için en doğru zamanın yaz ve sonbahar ayları olduğunu biliyor muydunuz?” 

Kombi bakımı, can ve mal güvenliğinin yanı sıra enerji tasarrufu gibi pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Yılda bir kez, yaz aylarında yapılması önerilen rutin kontrollerin dışında, kombinin fanından ses gelmeye başlaması, sıcak suyun daha geç gelmesi ya da suyun ısınıp hemen soğuması durumunda da mutlaka yetkili bir servise başvurmak gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Hem tasarruf, hem güvenlik”

Kış aylarının gelmesiyle doğalgaz tasarrufu ve daha verimli ısınmak için evlerimizdeki kombi ve peteklerin bakımını yaptırmak bize tasarruf sağlar. Kombide fark edilemeyen olası arıza ve kaçakların fark edilmesi ve gerekli tedbirlerin zamanında alınabilmesi açısından düzenli bakım yaptırılması önemlidir. Kombide bir problem olup olmadığı ancak yetkili servisler tarafından kesinlik kazanabilmektedir. Kombinin en ufak bir arızası dahi can ve mal kaybına neden olabilir. Kombi sağlam, yeni ya da hiç arıza yapmamış olabilir. Düzenli bakımlarla duruma arıza olmadan müdahale edilebilir. Farkında olunmayan kombi arıza ve kaçakları can ve mal kaybına neden olabilir. Bu sebeple düzenli bakım yaptırmak son derece önemlidir. Bakım yapıldığında gaz ve enerji tüketiminde kazanç sağlanır. yaz aylarında ve sonbahar aylarında kombi bakımı yaptırılabilir. Özellikle kışa girmeden yaptırılacak kombi bakımları sistemin verimli çalışması için daha uygundur. Kombi petek temizliği işlemleri aksatıldığında kombilerin çalışma verimliliği düşer ve kombi sahipleri azalan verimliliği gidermek için kombileri daha yüksek derecelerde çalıştırmaya başlarlar. Derecelerdeki bu artış ister istemez kombilerin yakıt tüketiminde artışa ve doğalgaz faturalarında yükselmeye neden olur.
Kombi petek temizliği yalnızca profesyonel ve kombi teknolojileri alanında yeterliliğe sahip kişiler tarafından gerçekleştirilse sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir. Güvenli bir kombi kullanımına kavuşmak için olmazsa olmaz süreçler arasında yer alan kombi petek temizliği yaptırmak kombi kullanıcılarının birçok avantaj yaşamasına katkı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EFE TEKNİK SERVİS olarak petek temizliği ve kombi bakımı için bu yıl kampanya başlattık. KIŞA KARLI GİR sloganıyla başlattığımız kampanyada Kombi Bakımı için 80 TL., Petek Temizliği için ise 150 TL. toplamda 230 TL. olan bu tutarı kampanyamız dahilinde 180 TL. olarak yapmaktayız.

Çanakkale’li hemşehrilerimiz, petek temizliği ve kombi bakımı ve kombi arızaları için arayın görüşelim.  ŞABAN ERBAŞ TEL ; 0.553 131 74 39 – 0.286 217 74 39