20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“KOOPERATİFÇİLİK OTOBÜSÜ” ÇANAKKALE’DE

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında, Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesinin görüşüldüğü “Kooperatifçilik Otobüsü’nün tanıtımının da tapıldığı toplantı yapıldı.

T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aksoy,Bakanlık Uzmanları Ayten Esra Zeyrek,Baki Engin Özer, Elif Kılıç, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli ve Genel Sekreter Sema Sandal’ın hazır bulunduğu toplantıda, Ülke genelinde yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi ve Bakanlık tarafından “Birlikte Üretim Birlikte Büyüme” mottosuyla yola çıkan “Kooperatifçilik Otobüsü” hakkında bilgi verildi.

“KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİNİN GELİŞMESİ ÜLKE EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale ve ekibiyle Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi” hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle ülke genelinde son dönemde gelişmekte olan “Kadın Kooperatifçiliği” ‘nin kısa vadede meyvelerinin alınmaya başlanacağına inanıyoruz. Bölgemizde, kooperatifçilik bilincinin oluşturulması ve kadın kooperatiflerine sağlanan hibeden tüm kadın kooperatiflerimizin faydalanması amacı ile Ticaret Müdürlüğümüz           ile koordineli çalışıyoruz. Birebir hepsi ile görüşerek bu destek için müracaat etmelerini istiyor, bürokratik işlemlerinde kolaylaştırıcı rol üstleniyoruz. Kadınlarımızın işgücüne katılımını arttırmak için Bakanlığımızın verdiği desteğe teşekkür ediyorum.” dedi.