14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ YILMAZ’DAN YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ İSMAİL BÜTÜN’E VEFA ZİYARETİ

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, “Yaşayan İnsan Hazinesi” ödülüne layık görülen, şehrimizin önemli seramik ustalarından İsmail Bütün’e ziyarette bulundu.

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, UNESCO’nun Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında 2020 yılında düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı gerçekleştirilen “Yaşayan İnsan Hazineleri”  ödül töreni  ile “Yaşayan İnsan Hazinesi” ödülüne layık görülen, şehrimizin önemli seramik ustalarından İsmail Bütün’e ziyarette bulundu.

İl Müdürü Murat Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Yaşayan İnsan Hazinesi” ünvanına sahip 45 zanaatkar arasında bulunan, şehrin kıymetli seramik ustası İsmail Bütün ile bir süre sohbet etti.

İl Müdürü Murat Yılmaz ile Çanakkale Seramiği ve yapılacak olan çalışmaların konuşulduğu görüşmenin ardından, Geleneksel El Sanatları Sanatkârı, değerli seramik ustası İsmail Bütün ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.