7 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Lapseki Belediyesi Covid-19 tedbirleri nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaf ve yanlarında çalışanlar ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolisi dağıtarak destek oldu.

Pandemi sürecinin başladığı ilk günden itibaren dükkan ve işyerlerinin dezenfekte edilmesi ve maske temini konusunda çalışmalarını sürdüren Lapseki Belediyesi, yayınlanan son genelge ile birlikte geçici olarak kapatılan kahvehaneler, oyun salonları, internetkafeler, yazlık turistik tesisler ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıttı.Lapseki de faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanlarına 95 adet, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ise 270 adet yardım kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yapılan yardımlar sonrasında açıklama yapan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İhtiyaç duyan vatandaşların daima yanında olduklarını belirterek, “Yaşanan süreçte esnafımızı ve vatandaşımızı yalnız bırakmadık. İşletmelerin açık olduğu dönemlerde dezenfekte edip maske dağıtımında bulunduk. Geçici olarak kapanan esnaf ve yanlarında çalışanlara ayrıca da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda kolileri göndermeye başladık. Belediyemizin imkanlarıdoğrultusunda esnafımızın ve vatandaşlarımızın her zaman yanında yer almaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.