23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“MASALLARLA BÜYÜYORUM” PROJESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Masallarla Büyüyorum Projesi” nin açılışı gerçekleştirildi.

Türk masallarının yeniden canlandırılması, millî, manevi ve kültürel değerlerimize ait masalların anlatılması, sözlü kültürel değerlerimizin etkili eğitim ve iletişim aracı olarak sürdürülebilmesi amacıyla Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Masallarla Büyüyorum” projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Projenin açılışı Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezinde  İl Millî Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Müdür Yardımcısı Hasan Ergüven, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.    

AR-GE Birimi Öğretmeni Yonca İnce koordinatörlüğünde yürütülen “Masallarla Büyüyorum” projesi kapsamında Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Masal Odası’nda anaokulu ve ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerine Anaokulu Öğretmeni Buçak Balcı İznik tarafından masal anlatımı etkinliklerinin ilki  gerçekleştirildi.   

Masal etkinliğinin ardından Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi sinema salonunda Çanakkale’nin tanıtımını konu alan çizgi film gösterimi gerçekleştirildi.

Masal etkinliğine katılan ve çizgi film izleyen öğrenciler eğitici ve eğlenceli vakit geçirdiler.