13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

S.S. 16 olu. Ezine Birlik Minibüsçüler Mot. Taş. Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çırkan mesajında şunları kaydetti ;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’dan başlatılarak, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılan kurtuluş mücadelemizin, yeniden dirilişin, ayağa kalkışın 102. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı, millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır. Büyük Önder Atatürk’ün bu tarihi, Türk Gençliği’ne armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam  taşımaktadır. Tarihi, mücadeleler ve zaferlerle dolu olan Milletimiz; kendisine topyekûn savaş açıldığı bir ortamda, Atatürk’ün liderliğinde büyük ve destansı bir kurtuluş mücadelesi sergileyerek azim ve inancını aynı hedefte birleştirip, yekvücut olarak hareket ettiğinde karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya ispat etmiş ve elde ettiği muazzam zaferle istiklâlini bütün dünyaya kabul ettirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’ ifadeleriyle ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkma mücadelesinde gençlerimize büyük görevler düştüğünü belirtmektedir. Bizler de gençlerimizin, Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştıran bu üstün irade, inanç ve kararlılığını en iyi şekilde idrak ettiklerine, her ne pahasına olursa olsun vatanı en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerine ve ecdat yadigârı olan bu aziz vatanımız uğruna gerektiğinde canlarını feda etmekten kaçınmayacaklarına yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Mücadelesinin tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve kıymetli hemşehrilerimizin, tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye