23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN, MEVLİD KANDİLİ MESAJI

S.S. 16 Nolu Ezine Birlik Minibüsçüler Mot.Taş.Koop. Bşk. Mehmet Çırkan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çırkan, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“İnsanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Hz. Muhammed’in kutlu doğumunun yıl dönümünü bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek yaşam tarzı, gerekse söylem ve düşünceleri ile, yaratılış ve varoluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selamete çağıran peygamberimiz, bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.

Mevlid Kandili, O’nun insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileği ile, değerli Şoför Esnafımız ve Üyelerimizin, Ezine’li ve Çanakkale’li hehşehrilerimizin, milletimizin ve tüm Türk – İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”