18 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi ;

” Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu  Mübarek Ramazan-ı Şerif’in habercisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin manevi iklimini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandil’ini idrak edeceğiz. Bu gece, Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) “Allah’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana iltica ediyorum. Senin şanın yücedir” duasıyla Yüce Mevla’ya yakarma zamanıdır. Berat Kandil’inin belalar, musibetler, felaketler, her türlü afet, zulüm, isyan, bozgunculuk ve ülkemizin milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğünün korunması için bir fırsat olduğu da unutulmamalıdır.

Günahlarından arınmak, sıkıntılarından kurtulmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunan rahmet dolu, mağfiret dolu, yüksek fırsatlar dolu gecelerden birisini daha idrak edeceğiz. Dünya işleri ve kulların işlerinin Yüce Hakk’a arz edildiği bu mübarek gecenin insanlığı etkisi altına alan tüm hastalıklardan da kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyor, Berat Kandili’nin ülkemize, aziz milletimize, tüm Türk- İslam alemine, tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini,  birlik, beraberlik, barış ve huzur dolu bir Ramazan ayına hep birlikte ulaşmayı  Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. ”